Zavrieť

Porady

kontrolný výkaz - čo tam vlastne uvádzam?

čítam a čítam novelu, vychádza mi z nej, že v kontrolnom výkaze budú len tie faktúry (došlé a vyšlé) z ktorých sa platí daň na Slovensku, oslobodenie tovar a služby v rámci EÚ nie, rozumiem tomu správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, len tuzemské dodania.
    Pendulum čiže len faktúrky vystavené v rámci tuzemska, kde je povinnosť odviesť daň a a potom faktúrky došlé, kde si daň odpočítavame a čo bločky na vstupe, ktoré máme v kase a interné účtovania? tie uvedieme kde?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pendulum ale my nemáme ERP, mám na mysli bločky, ktoré máme naúčtované v pokladni keď napr. ZC niečo kúpi v meste
    Orsz K novele zákona o DPH bude ešte školenie, ale podľa predbežného info ku školeniu: " O plneniach, ku ktorým je vydaná zjednodušená faktúra vyhotovená ERP, dodávateľ tovaru a služby bude uvádzať len kumulované údaje z týchto faktúr." - zdroj: www.porada.sk školenia, videoškolenia. Podľa tohto predpokladám, že to budú ERP len dodávané, nie prijaté ( z nákupov). Do 1.1.2014 sa to určite upresní, aký bude postup.
    Pendulum ok, ďakujem, a posledná otázka... sumár dokladov v tomto kontrolnom výkaze musí sadnúť na výsledok daňového priznania za daný mesiac, alebo?
    Orsz Pri výstupe zrejme áno ... na vstupe ak by tam neboli dokaldy ERP, tak je to otázne ... ale počkajme na výklad .
    Pendulum obávam sa či príde včas... :-)
    Orsz Dúfajme .
    Pendulum ešte ma zaujal ten par. 71 ods. 2 opravná faktúra, ktorá sa tam tiež bude uvádzať, to myslia dobropis, ťarchopis?
    Orsz Ja si myslím, že je to oprava základu dane - takže áno, dobropisy a ťarchopisy.
      zbaliť
    Prvý krát sa kontrolný výkaz podáva až za január 2014 alebo za prvý kvartál, teda najskôr vo februári.

    kontrolný výkaz - čo tam vlastne uvádzam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.