Zavrieť

Porady

Čerpanie zostatku dovolenky počas trvania materskej

V marci som nastúpila na MD ktorej predchádzala PN v trvaní cca 1 mesiac, takže som si nemohla vyčerpať pred MD zostatok dovolenky. V súčasnosti mám zostatok dovolenky 21 dní. Zamestnávateľ mi oznámil, že túto dovolenku si čerpám teraz v októbri (počas trvania MD). Pýtala som sa, čo z toho vyplýva, či mi teda bude dovolenka preplatená a dostala som odpoveď, že nie, nakoľko sa dovolenka prepláca len keď je ukončený pracovný pomer, čo u mňa nie je. Zároveň dovolenku z dôvodu rozhodnutia konateľa spoločnosti nie je možné prenášať do ďalšieho roka. Prosím o radu, či je tento postup správny. Nedokážem pochopiť ako si môžem čerpať dovolenku počas trvania MD. Ak je tento postup nesprávny, prosím o radu ako postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rozhodnutie konatela nemoze odporovat Zakonniku prace a ten jasne hovori o tom, ze dovolenka kvoli PN, MD a Rd neprepada, ale sa prenasa do dalsich rokov a cerpat ju mozes po ich ukonceni, teda napr. az po RD o 3 roky (alebo o viac, keby napr. nasledovali po sebe dalsie materske).
    Urcite ziadnu dovolenku necerpas, pocas MD to nie je mozne, upozorni zamestnavatela na dodrziavanie Zakonnika prace.

    Čerpanie zostatku dovolenky počas trvania materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.