Zavrieť

Porady

SZČO platca DPH, uplatnený odpočet na manipulačný poplatok a balné .

Ahojte poraďáci. Potrebujem poradiť v nasledovnom . Moj manžel SZČO platca DPH,kupuje stravné lístky pre seba . Jednoduche učtovníctvo vedieme sami. Žíal od roku 2007 sme si uplatňovali odpočet na manipulačný poplatok a balné . Viem že to nie je dobre . Potrebujem poradiť ako z toho von. Jedná sa len o 41,84 za roky 2007-2012. tento rok to mám správne. Radila som sa akože s profesionálnou účtovníčkou a takto to dopadlo. Díky moc vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Hečer , netreba sa obhajovať , že ste sa bavili s profesionálnou účtovníčkou ....to ako nechcem jej držať stránku , ale ak sa rozhodnete účtovať manželovi , tak patrične k tomu treba sledovať aj legislatívu .Okrem toho od roku 2007 je tu táto téma, aj s usmernením DRSR od mája 2007.Tak ako postupovali aj iní nesprávne , tak aj Vy spadáte do toho kolobehu uplatňovania DPH . Tu je téma ,preštudujte si ju a všimnite si dátum .....http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html

    Takže neodvolávajme sa na profesionálnu účtovníčku , pretože sa mi to nezdá fér.Jedine čo by som brala , keby sa vyjadrila aj druhá strana . Vinu nenesie len ona Neberte môj príspevok v zlom , ale napísala som môj pohľad chybu, ktorá sa vlečie u Vás rok po roku .

    Teraz čo ? Odpoveďou je , že rozhodnutie je na Vás ,buď podáte DDP DPH ale len za roky a teda zdaňovacie obdobia , ktoré povoľuje zákon a v súčasnosti budete postupovať v súlade so zákonom o DPH.

    Keby ste preštudovali aj Vami zadanú tému v roku 2010 a išli by ste si pre odpoveď do danej témy, tak by ste zistili už vtedy, že nepostupujete správne a nie až v roku 2012 ....
    http://www.porada.sk/t132925-stravne...ecer-hela.html
    Naposledy upravil Zita5 : 06.11.13 at 17:07
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    HEČER No Zita ďakujem za odpoveď. Ja nechcem profesionálnu účtovnícku uraziť,ale žial tak mi poradila, To že som si to nepreverila je moja chyba . Niečo stým určite urobím . Už v roku 2012 a tento rok mám to správne Našťastie je to suma do 50 eur . Iba keby DU chytal tie veľké ryby čo miliony okradli tento štát.
    Zita5 Hečer , ak ste čítali vyššie príspevok , kde je uvedené usmernenie k tejto problematika , tak isto ste prišli k názoru , že táto problematika v roku 2007 a pred rokom 2007 nebola každému jasná.Je to možné vyčítať z príspevkov .50 eur nie je vysoká suma , nepredpokladám, že by DU kontroloval všetky roky naraz ,ktoré uvádzate Avšak rozhodnúť sa musíte sama .
    HEČER Ďakujem za odpoveď ,ale platí v živote dôveruj ,ale preveruj.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Kašli na to. Je malá pravdepodobnosť, že skontrolujú u teba práve ten daný rok. A keď skontrolujú, tak budú radi, že niečo našli. Vyradia to, doplatíš, zaplatíš. Ale nie sú to žiadne závratné čiastky pri tejto sume.

    SZČO platca DPH, uplatnený odpočet na manipulačný poplatok a balné .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.