Zavrieť

Porady

MD, RD a poistne

ahojte, čítam práve článok v Hospodárskych novinách, kde zvyknú uverejňovať pokecy k nejakým témam. Mám tému "Rodičovská dovolenka-čo ovplyvňuje a na čo je nárok"
Tam píšu, že keď žene skončí materská (28 týždňov) a nasleduje rodičovská dovolenka, že ju neterba oznámiť do SP ako skončenie MD, ale len ako prerušenie-z dôvodu čerpania RD. To mi je jasné. Takto som to aj urobila.
"Odo dňa nasledujúceho po skončení materskej dovolenky zamestnanec prestáva byť vylúčený z povinnosti platiť poistné. Tento z-nec je naďalej evidovanýá v informačnom systéme ako fyzická osoba, za ktorú platí poistné na dôchodkové poistenie štát"
A tomuto, čo citujem nerozumem. Ja si myslím, že za človeka, ktorý je na materskej platí poistenie štát, akonáhle je na rodičovskej, prerušuje sa mu poistnie nemocenské, dôchodkové a poistnie v nezamestnanosti.

Metie ma tá prvá veta v citáte.
Protirečí si to akosi. Prosím vás o vaše názory-či som len ja zle pochopila ten citát alebo či nemám dobré vedomosti. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Touto krkolomnou vetou chceli povedať, že si neplatí povinné poistenie, ale platí za ňu štát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.