Zavrieť

Porady

Ako si môže SZČO, neplátca DPH kupovať reklamu svojej chaty, ktorú prenajíma, na Polskom internetovom portáli, bez toho, aby sa nemusel on zaoberať registráciou DPH §7a?

Je možné zaplatiť za takúto reklamu v Polsku cez inú Slovenskú firmu - plátcu DPH? Firma SZČO má ŽL sprostredkovateĺské služby a je plátcom DPH, zaplatí celú cenu za reklamu v Polsku za mňa a mne, neplátcovi DPH, napíše faktúru na základe sprostredkovateľskej zmluvy, kde bude napísané, že zaplatí celú cenu za moju reklamu - a ja mu zaplatím vyššiu cenu s províziou + DPH SR. Môže to byť tak? Alebo mi poraďte, ak viete ako nato, cez koho sa to dá zaplatiť! Som drobný živnostník nechcem mať ešte viac starostí.
Ďakujem Elys.
Naposledy upravil Elys : 09.11.13 at 15:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ... môže tak, ako píšeš. Ak by to bolo jednorázovo, považoval by som to za rozumné. Ale ak to má byť trvale, asi by som uprednostnil vlastnú registráciu a podávania priznania DPH a SV v svojej réžii. Nie je to až také zložité, rýchlo sa to naučíš, iba sa na to nesmie zabudnúť.
    Elys Ďakujem a_je_to. Elys.

    Ako si môže SZČO, neplátca DPH kupovať reklamu svojej chaty, ktorú prenajíma, na Polskom internetovom portáli, bez toho, aby sa nemusel on zaoberať registráciou DPH §7a?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.