Zavrieť

Porady

prepočet dovolenky pri zmene úväzku

Poprosím o radu - mám zamestnanca, prestúpil v priebehu roka na plný úväzok - 5 prac.dní - už 6 mesiacov, predtým mal polovičný - pracoval 3 dni, v trvaní 6 mesiacov, celoročnú dovolenku mal prepočítanú na 15 dní pri skrátenom úvaäzku? dovolenku nemal čerpanú. Na koľko dní dovolenky má nárok?
Mila123 tak ako keby pracoval počas celého roka na celý úväzok.....
v tomto prípade sa dovolenka neprepočítava....
Pauli. tak keď prešiel na prácu v trvaní 5 dní - tak mu dám nárok na dovolenku - 25 dní - už v trvaní 8 hod., je to vlastne výhodnejšie pre zamestnanca,keď som to správne pochopila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jeho celoročný nárok sa zmenou úväzku nemení.
    Pauli. tak keď prešiel na prácu v trvaní 5 dní - tak mu dám nárok na dovolenku - 25 dní - už v trvaní 8 hod., je to vlastne výhodnejšie pre zamestnanca,keď som to správne pochopila
    Celkový nárok na D sa počíta za odpracované dni, nie hodiny.
    Najnižšia dovolenka je za 21 odpracovaných dní, potom za min. 60 dní, tu už je nárok n a D za kalend. rok, resp. jej pomernú časť.
    Naposledy upravil Tweety : 09.01.14 at 13:29

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale zadávateľka píše, že ZC prvý polrok pracoval 3 dni v týždni a II.polrok 5 dní v týždni.
    Pokiaľ je to tak - v tomto prípade musíš prepočítať jeho ročný nárok dovolenky za rok 2013.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba prepočítať celoročný nárok, 1. polrok 2,5 týždňa z piatich, pričom robil 3 dni v týždni, je 7,5 dňa
    druhý polrok má nárok tiež 2,5 týždňa - ale už po 5 dní, to je 12,5 dňa
    7,5+12,5 je 20 dní (z pôvodných 25, reps. prepočítaných 15 dní).
    vyčerpal alebo nevyčerpal? píšeš, že nevyčerpal, takže má nárok na 20 dní.
    To platí keby robil celý rok, ale aj tak sa to tuším počíta detailnejšie, ja to tu píšem ako rámcový hrubý odhad.
    kedy nastúpil a skutočné trvanie úväzkov poznáš, tak si to už prepočítaš aj sama.
    tu ej aj kalkulačka - vypočítaj si 2x z každého úväzku a spočítaj, malo by to sedieť.
    https://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/...-dovolenky.php
    Mila123 podľa čoho postupuješ?

    prepočet dovolenky pri zmene úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.