Zavrieť

Porady

Doklad, ktorý má všetky náležitosti faktúry, ale faktúra to nie je

Ahojte, mám pred sebou doklad s názvom "Rekapitulácia zákazky" (klient kúpil nové auto v júli a teraz si dokúpil nejaký disk), ktorá má všetky náležitosti faktúry, s rozpisom DPH. Účtujem to ako klasickú faktúru, nedávam to do "Iný doklad", však? Len sa chcem uistiť, ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    keď to nie je faktúra, tak nemôže mať všetky náležitosti faktúry. Napr. také poradové číslo faktúry (§74 ods. 1 písm. c) ), tam asi nebude....takže nemá všetky náležitosti faktúry.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to rekapitulácia zákazky, veď aj názov má uvedený, tak prečo si myslíš, že to je faktúra?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes A je veľká chyba z mojej strany, ak to zahrniem k ostatným faktúram? Ten doklad má aj poradové číslo. Ďakujem.
    jslancik pýtal by som faktúru... rekapitulácia zákazky je možno na úrovni DL. Takých si môže hocikto vyrobiť milión.
    mondes OK, ale ja mám k tomu aj doklad z ERP o úhrade. Chcela som len vedieť, či to do záväzkov môžem zaevidovať medzi ostatné faktúry, alebo vytvoriť iný číselný rad ako "Iný záväzok". Ďakujem.
    jslancik máš doklad o úhrade faktúry, alebo normálne bloček? Pravdepodobne máš k bločku prílohu, kde máš "rekapitulovanú zákazku". Napr. v autoservisoch to tak chodí. Keby si si tam zavolala a pýtala faktúru, by ti to ľahko vysvetlili.
    kn-alka čo máš napísané na doklade z ERP? je tam písané: úhrada faktúry?
    mondes Už som otvorila aj novú tému k tomu. Na doklade je napísané, že ide o doklad č. xxxx(je tam číslo tej rekapitulácie zákazky) a ešte je tam, že tovar 1 ks x cena. Je to tiež s rozpisom DPH.
    kn-alka tak to dáš rovno do pokladne, nemusíš evidovať záväzok, nie je to úhrada záväzku
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    presne také doklady dávam aj ja v predajni. Mám bloček "tovar" v sume xxx, a k tomu prílohu, volá sa to u mňa "predajná objednávka". Tiež je očíslovaná, je tam dátum, je tam súpis materiálu, firemné údaje, a pod. Skúsil by to niekto účtovať ako faktúru

    Nie je to faktúra, je to príloha k bločku, to je konečné stanovisko.

    Doklad, ktorý má všetky náležitosti faktúry, ale faktúra to nie je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.