Zavrieť

Porady

KONTRÓLNY VÝKAZ DPH 2014

Zdravím, chcem sa opýtať či sa najde niekto kto kontrólny výkaz bude nahadzovať ručne a či sa to vôbec bude dať ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    manžel je SZČO, má málo faktúr vediem mu JÚ ručne. V programe MRP vystavujem len faktúry, tak dúfam, že sa bude dať nahadzovať aj kontrolný výkaz ručne.
    Monika456 my máme veľa tých FA, len u nás neni akosi toho kto by sa postaral a o to aby sa to dalo elektronicky... a čo sa týka všetkých bločkov (pokladňa, pracovné cesty) z ktorých si uplatňujeme daň ide do B3? ak tomu dobre rozumiem.

    s-mata je offline (nepripojený) s-mata

    s-mata
    Záleží koľko dokladov mesačne účtujete. Ak je to skutočne 600, tak si myslím, že to bude dosť veľký problém.. Ale zasa nie je možné aby ste nemali žiadny software, ak máte mesačne také množstvo účtovných dokladov. Pokiaľ používate účtovný software, tak by nemal byť problém, všetky firmy poskytujúce tieto programy sa na kontrolný výkaz pripravovali už minulý rok a teraz finišujú. Ako ste doteraz robili ostatné výkazy? (DPH,súhrnný) Asi musíte ako účtovníčka viac tlačiť na majiteľa, prípadne mu vysvetliť všetky dôsledky s tým súvisiace.
    Ja by som sa do toho ručne nepúšťala, pokiaľ to nie je zopár dokladov.
    Monika456 tých dokladov je spústa. Len ide o to že mi máme SAP od nemcov... a nie a nie aby nám tam dali nejaký softwer až to môžme robiť podľa naších zákonov ... vypadá to tak že výkaz za január len ručne...

    KONTRÓLNY VÝKAZ DPH 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.