Zavrieť

Porady

Môžem prenajať vlastný dom svojej vlastnej s.r.o. bezodplatne ?

Rodinný dom v mojom a manželovom vlastníctve je sídlom s.r.o. , ktorej som jediným vlastníkom a konateľom. Ideme prekvalifikovať rodinný dom na predajné priestory a stavebný úrad od nás žiada nájomnú zmluvu, v ktorej bude uvedený náš súhlas s tým, aby s.r.o. tento akt vykonala. Ja si však zatiaľ nechcem platiť žiaden nájom, je to možné, aby som do nájomnej zmluvy dala nulu? A keď áno, tak sa musím registrovať na DÚ ako prenajímateľ? Vďaka za každú radu.
Naposledy upravil Hakika : 21.01.14 at 05:08 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    do NZ si dajte ročný nájom 1000 EUR. Tento príjem si rozdelíte ako manželia po 500 a to je pokiaľ viem, ešte stále oslobodené a nikde to nemusíte uvádzať.
    Naposledy upravil KEJKA : 21.01.14 at 10:06
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JAJA11 veľmi dobrá rada :-)
    Hakika Kejka, ja som potom asi dopletená s príležitostným príjmom, ten bol a je oslobodený do 500,,- Eur, či nie ? A mesačné vyplácanie nájmu asi nebude príležitostný príjem.Alebo si pletiem dve rôzne veci ?
    KEJKA ja predsa nepíšem o mesačnom platení nájmu, kde to čítaš?
      zbaliť

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Myslím si, že podľa aktuálnych daňových zákonov by platiť nájomné nebolo zlé. S.r.o. má daň 22%, z vyplateného zisku platíš 14% zdravotné .Nájom si delíte s manželkou dvaja, je tam aj oslobodená čiastka, daň 19%, peniaze sú hneď k dispozícii. Keby aj s.r.o. nebola teraz zisková, stratu dokážeš umoriť v nasledujúcich rokoch. Čo sa týka registrácie na DÚ - ak ste SZČO, DIČ máte pridelené a v daňovom priznaní uvádzate aj príjmy z prenájmu. Ak nie ste SZČO, alebo ak nemáte DIČ, vtedy treba registrovať, pridelia DIČ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso Lenze uz asi 3 roky sa aj z prenajmu platia odvody, resp. sa to zohladnuje v rocnom zuctovani - ci nie?
    veronikasad Miško, neplatia. Platenie odvodov z prenájmu do ZP bolo novelou zákona o ZP zrušené.
    KEJKA ???
      zbaliť

    Môžem prenajať vlastný dom svojej vlastnej s.r.o. bezodplatne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.