Zavrieť

Porady

Koľko miest na sedenie sa má nachádzať v jedálni (oddychovej miestnosti) výrobnej prevádzky pre 30 zamestnancov?

Existuje norma, podľa ktorej sa dá určiť koľko, koľko miest na sedenie (stoličiek) má byť v jedálni pre konkrétny počet zamestnancov? V jedálni by podávali hotové privezené jedlá.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    391/2006 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko

    16.2. Oddychové miestnosti musia byť dostatočne veľké, dostatočne osvetlené, vetrané a musia byť vybavené dostatočným počtom stolov, stoličiek s operadlami a vešiakov pre daný počet zamestnancov; musia zabezpečovať zrakovú a tepelnú pohodu pre zamestnancov.

    Ak slúžia zároveň na jedenie a zabezpečenie pitného režimu podľa osobitného predpisu,7) musia byť vybavené umývadlom, kuchynským drezom s výtokom teplej a studenej vody, varičom na zohrievanie jedál a nápojov a chladničkou.



    dostatočný počet je podľa mňa taký, aby sa v rámci výrobného procesu mohli všetci zamestnanci v kľude najesť - takže keď je spoločná prestávka pre všetkých tak potrebuješ 30 miest
    emka0009 Ďakujem, ani ja som k tomu nič podrobnejšie nenašla, takže sa asi budem riadiť sedliackym rozumom.
    Peggynka Však ich podeľ na 3 skupiny a urob 10 miest.Nás bolo 260 v robote a jedáleń mala 15 stolov po štyri miesta.

    Koľko miest na sedenie sa má nachádzať v jedálni (oddychovej miestnosti) výrobnej prevádzky pre 30 zamestnancov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.