Zavrieť

Porady

skončenie pracovného pomeru po RD

Prosim o pomoc. Zamestnankyni skončila RD 6.12.2013, ale PP sme ukončili až 07.12.2013. Ten jeden deň chcela ešte čerpať dovolenku, aby mala vyšší VZ a zvyšnu preplatiť. No v tom zhone, lebo všetko sa riešilo o týždeň neskôr, pretože nám neoznámila vopred koniec RD, sme prehliadli, že 7.12. pripadá na sobotu a vtedy nemôže byť čerpaná dovolenka. Odhláška do SP bola odoslaná. Prišla som na to až teraz, keď robím mzdy za december 2013. Je nejaká možnosť ako z tohto vykorčuľovať, aby neprišla o vyšší VZ?
14 komentárov     zbaliť
Mila123 07 12 2013 ste jej ukončili PPV?
aký VZ má do SP? za mesiac 12/2013?
luciana1 no, neviem určiť VZ, pretože posledný známy VZ je z roku 2007 nejakých 265,00 Euro, keď šla na prvú MD. PP bol ukončený dohodou zo strany zamestnankyne, bez nároku na odstupné. Pravdepodobný VZ za 12/2013 by bol 400,00 Euro.
Mila123 veď predsa mala preplatený zbytok D, nie?
akú mzdu bude mať za 12/2013? keď jej preplatíš D?
a ten VZ by ma zaujímal ale iba pre SP,
luciana1 zbytok dovolenky má 43 dní, za dve materské a zostatok z roku 2007, VZ vychádza 780,00. Mýli ma to, že ten jeden deň, kedy je prihlásená do SP pripadol na sobotu. Neviem prečo...
Mila123 to máš za jeden deň keď bola v pracovnom pomere po čerpaní RD, i keď nečerpala D vymeriavací základ 780 €, nemáš prečo opravovať mzdy...
iné by bolo keby jej PPV skončil 06122013...
máš to ozaj dobré.......
PvN VZ aby mala max. dávku je za mesiac 1610 € a 780 € za jeden deň má až až....
dovolenka sa čerpe ale iba v pracovné dni, aby mala vykázanú činnosť po nástupe po RD....
luciana1 Ešte jedna vec, keďže bude dovolenka preplatená ešte počas trvania pracovného pomeru, do SP posielam len mesačný výkaz poistného s VZ 780,00 s počtom dní 1, alebo tu preplatenú dovolenku rozpíšem do výkazu príspevkov za kalendárny rok 2013? alebo to platí len pri preplatení dovolenky po ukončení PP?
Mila123 prepočítala som VZ nemôže do SP byť za jeden deň vyšší ako 3930/31x1

HM bude asi tých 780 € a aj VZ do ZP...do SP pre NP, SP, i PvN musí byť 126.77 (zaokrúhľovanie neviem či hore , či dole, či matematicky - robí mi to program - ale v práci)
Mila123 prečítaj si ešte raz, mlj príspevok s násobilkou....
a na akom softe robíš mzdy?
do SP pôjde iba klasický mesačný výkaz....
žiaden výkaz príspevkov a poistného nepôjde.....
luciana1 soft mám ekonsop, nie je veľmi známy a ani nebol veľmi šťastným riešením, ale ako šéf povie, tak musí byť. hlavne je lacný... takže do SP len klasický mesačný výkaz - OK, aspoň mám v tom už konečne jasno.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc, už si nad tým lámem hlavu od rána a čím viac som čítala tým viac som bola popletená.
Mila123 nerozumieme si.....to si mi písala.....
tieto informácie sú mi nanič....

urob jej výplatu a mesačný výkaz do SP, tam máš VZ za 12/2013, ten mi tu napíš
Mila123 ešte raz, ten tvoj VZ, ktorý mi tu píšeš, tých 480 € je pravdepodobný VZ.....aby bolo jasno,....
luciana1 no hodila som do softu, preplatenie 43 dni dovolenky vychádza na 781,74 - t.j. hrubá mzda. Lenže VZ do SP mi hádže stále v tejto sume aj odvody mi počíta z tejto sumy - blbosť. tak ako si písala max. môže byť tých 126,77. už neviem, či ja robím niekde chybu, alebo ten soft...
Mila123 over si to v softovej spoločnosti, prečo ti to počíta tak....
luciana1 už mi len zostáva len táto možnosť. soft mi vôbec neberie do úvahy, že je tam len jeden deň, stále to ráta za 31 dni.

ešte raz ďakujem za ochotu a prajem ešte pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    skončenie pracovného pomeru po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.