Zavrieť

Porady

MRP Win kontrolný výkaz - zadávanie typu dokladu

Už ste niekto zadávali doklady po novom? Ja sa zatiaľ len snažím zorientovať.. Prečítala som si na stránke mrp.sk nasledovné:
3. Správne určenie typu dokladu
3.1. Výdavkové pokladničné doklady (bloky z ERP)
– zrejme najčastejší typ dokladu bude využívaný typ dokladu – „ZF“ zjednodušená faktúra (podľa par. 74 odst. 3 zákona o DPH hovorí čo všetko môže byť zjednodušená faktúra), ak doklad podmienky nespĺňa potom používame spravidla typ dokladu „bežný“
3.2. Príjmové pokladničné doklady
– prijmový pokl. doklad – účtovanie dennej uzávierky z ERP – typ dokladu „UZ“, pri iných prijmových dokladoch používame spravidla typ dokladu „bežný

Ak som to správne pochopila.

3.1 Bločky z ERP za drobné nákupy budú typ dokladu ZF, pri úhrade prijatej faktúry typ dokladu bežný.

3.2 uzávierka je jasná -UZ, úhrada vystavenej fa cez ERP -doklad bežny.

Je to tak správne?

Dopĺňam link na mrp.sk - zadávanie dokladov pre KV (Vizuálny účtovný systém)-treba si to preštudovať, je to celkom zrozumiteľne napísané..
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=457
Doplnenie Win v zadaní otázky, téma sa netýka KV MRP Dos..
Naposledy upravil Žabinka : 23.02.14 at 17:24
Usporiadat
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Asi tak, ja tiež účtujem v MRP , len nemám príjem z ERP, čiže používam len ZF /bloky z ERP - výdavkové/ a typ dokladu bežný.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

úhrada prijatej faktúry sa dáva typ dokladu bežný? prijatá faktúra už nebude v A1?Pôjde to až do 2 koloniek?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Typ dokladu do úhrady nezadávaš zostane volný, t.j. to bude bežný daňový doklad. Do kontrolného výkazu ti pôjde iba z knihy prijatých faktúr, kde zadávaš typ DPH. V úhradách sa automatický dáva typ DPH 39, ktorý sa nesmie prepisovať a tým sa úhrada nedostane druhý krát do KV.
1 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Pracuje ešte niekto aj v MRP DOS a robil už kontrolný výkaz? Neviem či to zvládnem.I
0 0
Blanka Urbanová Blanka Urbanová

Blanka Urbanová je offline (nepripojený) Blanka Urbanová

No, my sme to včera skušali, v DOS sme zadávali prijatú FA z EU kód "J" a prijatý dobropis z EU kód "j"+označenie "D" a nič, do DP DPH nám to vôbec nenarátalo. Neviete poradiť? Jediné, čo nám vzalo boli domáce FA. Ďakujem
0 0
zuzkaga zuzkaga

zuzkaga je offline (nepripojený) zuzkaga

Prosím Vás a kde máte ten kontrolný výkaz v programe MRP DOS?
Ja mám nainštalovanú najnovšiu verziu 8.00.04 a jedinú zmenu čo som postrehla je v prijatých faktúrach zadávam číslo faktúry. Žiaden kontrolný výkaz tam ešte nie je. Alebo je???
0 0
Blanka Urbanová Blanka Urbanová

Blanka Urbanová je offline (nepripojený) Blanka Urbanová

Pardon, ja som sa nepresne vyjadrila. My sme len zadavali jednotlivé kody, ako som vyššie uviedla, aby nám to správne načítalo do DP DPH!!! Ani to nám nejak nejde, ak mi viete poradiť, budem šťastná ako blcha. Kontrolný výkaz, niekto to na porade už písal, by vraj mal byť prístupný v pondelok 3.2.2014. Hurá, ešte niekto okrem nás robí v DOS-e.Asi je nás už máličko. /Taktiež máme posl. ver.8.00.04/
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Vb MRP DOS už asi robia len staršie generácie-ja osobne už 13 rokov a vôbec sa mi nechce prejst na nové programy,lebo je jednoduchý a mne vyhovuje.Počkám si ešte do 10.2.2014 a potom sa rozhodnem či prejdem na nový program.Dos-áci držte sa !
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

Ja riesim dilemu,vlastne dve :-) kam sa uvadza faktura,ktoru si nahadzujem pri nadobudnuti tovaru z clen.statu kde vycislujem dph na vystupe?? uvadza sa v A 1 ?? alebo nikde a uvediem len dan na vstupe v B 1?? A este jedna vec,ked predavam tovar odberatelovi,ktory nie je podnikatel,uvadzam v casti A 1 ?? alebo D 2?? PORADI NIEKTO?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Nadobudnutie tovaru z členského štátu B.1. - samozdanenie
Fyzická osoba - D.2.
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

dakujem za info KURAVESELE :-)
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

este otazocka - ako konkretne v MRP nahodim fakturu vydanu - predaj tovaru fyzickej osobe,ktora nie je podnikatelom?? aky kod pouzit aby mi to hadzalo do D2?? pozeram v ciselniku,ktory ma MRP a nic take tam nevidim... :-(
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Musíš mať správne nadefinované adresy, aby to bralo do správnej časti. Tu je presný popis :
http://upgrade.mrp.sk/FaqWebPages/Fa...aspx?cislo=457
1 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

a tu je presný postup pre OS DOS :
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=458
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
2.2. typ DPH pri výdavkových dokladoch a príjmových dokladoch - je potrebné poznať paragraf resp. riadok tlačiva daňové priznania viac o typoch DPH Zadávanie typov DPH od 1.1.2012
pozn. veľmi často dochádza k nesprávnemu označeniu typu DPH č.19 resp. 39(neovplyvňujúce DPH). Tieto typy DPH používame iba vtedy ak sa jedná o doklad od neplátcu DPH, prípadne o doklad ktorého obsah nie je predmetom DPH napr. mzdy, dotácia pokladne a podobne...Ak sa jedná o doklady, kde zákon o DPH hovorí o ich oslobodení par. 28 až 41 - v tomto prípade využívame iné typy DPH (nie 19,39), kde pri danej službe neuvádzame sadzbu DPH ( t.j. oslobodené od DPH)


Toto ma tak trochu zarazilo , lebo podľa mňa či už ide o doklad (neovplyvňujúce DPH), alebo o doklad (oslobodené od DPH), tak mi aj tak nič nejde do KV...nie? Či sa mýlim?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Moja otazka na MRP dnes: kedy bude KV k dispozicii v ich programoch?
ich odpoved: v najblizsej verzii . :-)

no to mi pomohlo :-D
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

nika.sum
Moja otazka na MRP dnes: kedy bude KV k dispozicii v ich programoch?
ich odpoved: v najblizsej verzii . :-)

no to mi pomohlo :-D
každý deň pozerám na ich stránku.. a nič.. veď máme čas, dnes je len 6.2...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

teraz som tam volala, KV bude až budúci týždeň, majú problém so zaokrúhľovaním, ale doklady sa môžu nahadzovať. KV sa bude dať vraj odkontrolovať len cez pokladničnú knihu, ktorú sme doteraz neviedli A najlepšie na tom je, že vraj v e-Daniach už nebudú pridávať nič. Fungujú len do 13.2.2014 a potom všetko len cez Finančnú správu....
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím vás, kde zaradím vystavené faktúry pre školské jedálne základných škôl, nemajú pridelené IČ DPH. DO A1 alebo D2?
0 0
zuzkaga zuzkaga

zuzkaga je offline (nepripojený) zuzkaga

"Mizu24" idete to nahadzovať cez tu pokladničnu knihu?? A nerozumiem tomu čo nebudú v e-Daniach pridávať?? Mne napríklad z pracovnej plochy zmizla ikona e-Dane a keď som posielala DPH za 12/2013 musela som ísť cez Finančnú správu(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať