Zavrieť

Porady

Koľko g/kg bielkovín, sacharidov a tukov za deň?

Som 180cm vysoký. Mám 80kg. Typ postavy mezomorf. Rád by som si urobil jedálniček, ktorý sa budem snažiť dodržiavať. No zaujíma ma koľko gramov na kilogram telesnej váhy by som mal prijať za deň (bielkovín, sacharidov a tukov) v deň tréningu aj v deň voľna. Som v objemovke. Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil marlejko : 30.01.14 at 15:00
4 komentárov     zbaliť
jslancik a aký máš cieľ? schudnúť, pribrať, vyrysovať... Od toho sa odvíja aj tréning.
marlejko som v objemovke, no so stravou niesom zatiaľ veľmi spokojný preto táto téma
marjankaj Čo trénuješ? Šachy?
marlejko chodím do posilovne. snažím sa nabrať svalovú hmotu. objemová fáza tréningu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    napr:
    Základným pravidlom, ktoré sa odporúča je:

    2 g bielkovín na kg váhy
    4-6 g sacharidov na kg váhy
    0,5-1 g tukov na kg váhy

    Najdôležitejšími jedlami sú raňajky a jedlo po tréningu. Zjedz okolo 30-40 gramov bielkovín na raňajky spolu s 70-80 gramami sacharidov a 10 gramami tuku.

    Po tréningu si dopraj 30 gramov srvátkového proteínu (najlepšie izolátu alebo hydrolyzátu) a 100 gramov jednoduchých sacharidov. Ideálne je, ak je toto vo forme nápoja, lebo ten sa lepšie vstrebáva. Tuku sa teraz radšej vyhni, spomalí ti stráviteľnosť tohoto nápoja.

    Pred spaním si daj výdatné proteínové jedlo - najlepší je napríklad tvaroh, pre jeho pomalé vstrebávanie, alebo mlieko.

    Jedz 6-8 jedál denne. 3 veľké nestačia.

    Dostatočne spi. Základ je dostatok spánku. Odborníci odporúčajú aspoň 8 hodín.

    Obmedz alkohol. Ten znižuje proteosyntézu - teda využiteľnosť bielkovín.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...a chlapec samôže zblázniť z výpočtov ....
    jslancik čo chcel, to má lepšie, akoby sa mal zblázniť zo steroidov.

    Napísal by som mu to aj zrozumiteľnejšie, z praxe, ale mladý chcel g/kg, tak ich má.
    marlejko Ďakujem pekne za rady. Ešte by ma zajímalo koľko v deň ked nemám tréning? to nevieš? čital som že by to malo byť iné. A ak sa ti chce, tak kludne mi sem napíš niečo viac.. budem rád
      zbaliť

    Koľko g/kg bielkovín, sacharidov a tukov za deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.