Zavrieť

Porady

Nadobudnutie tovaru z čl.štatu EU a samozdanenie

Ahojte, potrebovala by som radu: Pri zadávaní Fa do evidencie záväzkov som uviedla faktúra EU tovar, v DPH mi to pekne rozdelilo na "nadobudnutie tovaru v tuzemsku podla paragr. 11 a 11a" to by bolo v poriadku. no v KV mi túto Fa hodilo do B1- a rozdelilo na "základ dane" "suma dane" a "sadzba dane v %" = JE TO V PORIADKU? Alebo by tam mala byť 0-vá sadzba DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Je to v poriadku, nadobudnutie z EÚ = prenos daňovej povinnosti na Vás. V akej sadzbe to je, musíte vedieť Vy. Z tovaru nadobudnutého z inej krajiny EÚ máte povinnosť odviesť daň a súčasne právo na odpočítanie dane. V KV B.1. je to v poriadku a má tam byť uvedená Vami odpočítavaná DPH.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    GabinaV Ďakujem Krásne za odpoveď!
    ajuska86 Tiež máme nadobudnutie tovaru z EÚ, ale softwerova firma nam nastavila smerovanie týchto FA do časti B.1 ako je uvedené v predchadzajúcom príspevku zaklad dane, daň a sadzba dane ale tiež mi samouplatnenie nastavila do A.1, myslím si, že je to nesprávne. Je to tak? Má to byť iba v časti B.1?
    GabinaV Ja všetky tieto FA mám uvedené iba v B1. Do A1 sa dávajú iba vyhotovené faktúry, a nie došlé.
    EPk Do B2 nejde IČ DPH ine ako SK, do B1 ano
    Fabius Ja tiež dávam do B.1
      zbaliť

    Nadobudnutie tovaru z čl.štatu EU a samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.