Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky-Súbeh SZČO a prenájom

Tápam s nasledovným problémom. Robím účto pre SZČO, kt. je platiteľom DPH, vedieme JÚ... Súčasne prenajíma nehnuteľnosť, kt. nie je zaradená v majetku SZČO, čiže podľa §6, odst.3.
Z príjmu SZČO-§6, odst. 1 uplatňuje výdavky podľa evidencie, klasicky-nie pašál.
Môže pri príjmoch z prenájmu nehnuteľnosti uplatniť paušálne výdavky 25%. Nie je mi už dnes (vysoký dátum) jasný §6, odst. 10.
Ďakujem znalým s podobným prípadom, prípadne ešte málo unaveným.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Unavená síce som ako pes, ale mám pevnú vôľu .
    Kombinácia v spôsobe uplatňovania výdavkov je možná medzi § 6 ods.1,2 a § 6 ods.3. Takže môžeš pri prenájme nehnuteľnosti uplatniť výdavky percentom z príjmov.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Johanka
    Unavená síce som ako pes, ale mám pevnú vôľu .
    Kombinácia v spôsobe uplatňovania výdavkov je možná medzi § 6 ods.1,2 a § 6 ods.3. Takže môžeš pri prenájme nehnuteľnosti uplatniť výdavky percentom z príjmov.
    Len ma tam metie tá formulácia §6, odst.10 - 1. časť vety - ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane.......

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ahááá, ja som si blbo prečítala Tvoje zadanie. No jasné ,platiteľ DPH má smolu. Škoda ...

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Johanka
    Ahááá, ja som si blbo prečítala Tvoje zadanie. No jasné ,platiteľ DPH má smolu. Škoda ...
    Hm, tak si ma utvrdila v tom, čo som vyčítala a porozumela, ale predsa len chcela veriť, že by ma niekto "presvedčil", že paušál ide.... Škoda.......ale dík.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    atka4
    Hm, tak si ma utvrdila v tom, čo som vyčítala a porozumela, ale predsa len chcela veriť, že by ma niekto "presvedčil", že paušál ide.... Škoda.......ale dík.
    atka4 a tá nehnuteľnosť nie je náhodou v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Katija Pozri príspevok
    atka4 a tá nehnuteľnosť nie je náhodou v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov?
    Odpoveď po funuse ????
    Je.

    Asi si mala na mysli, že si to môže priznať aj ten druhý manžel-ka -spoluvlastník s BSM, prípadne obaja......
    Už som v tom viac doma, delím im to, aby to bolo o čosi lacnejšie (aspoň o 2x nezdaň.časť z príjmu...)
    Aj tak ma bežne presviedčajú iní SZČO, kt. sú obdobný prípad, že si môžu uplatniť paušálne výdavky, ak sú inak platiteľmi DPH ako SZČO, ale ja som to "môjmu" nedovolila, inak, nech si to urobí sám.

    Paušálne výdavky-Súbeh SZČO a prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.