Zavrieť

Porady

Registracna pokladna a platba za fakturu

Dobry den poradaci.
Mam internetovy obchod a vacsinu platieb prijimam v ramci dobierky alebo platbou na ucet. Obcas ale mam aj osobne dorucenie a trosku mi komplikuje zivot to ze nemozem vziat hotovost pretoze nemam registracnu pokladnu. Tento rok som ale bral tovar od jednej firmy a ti mi dali blocek kde nebol vymenovany jednotlivy tovar ale kde stalo ze je to platba za fakturu XYZ. Je mozne mat takto registracnu pokladnu a prijimat hotovost s blockom prilozenym k fakture? Napriklad by si niekto objednal tovar za 200 eur s osobnym dorucenim, ja by som mu vyrobil fakturu c 3214 a ku nej by som pridal blocek z registracky kde by stalo "prijem hotovosti za fa 3214". Je to takto koser? Pripada mi to ako nejaka skratka pretoze tym padom nemam v pokladni nahodeny ziaden tovar..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kosina je offline (nepripojený) kosina

    kosina
    Ak podnikateľ postupuje podľa zákona o ERP 289/2008, prijatá úhrada faktúry za tovar, alebo vymedzené služby v hotovosti sa považuje za tržbu, ktorú je povinný evidovať na ERP. Tržbou je aj platba prijatá ako preddavok. Podnikateľ v takomto prípade k vystavenej faktúre vyhotoví pre zákazníka pokladničný doklad z ERP.

    Z dokladu musí byť zrejmé, že ide o úhradu faktúry, preto sa odporúča uvádzať na doklade číslo faktúry. Pokladničný doklad bude obsahovať len celkovú sumu určenú na zaplatenie a nesmie obsahovať údaje o DPH.
    ...nemusis mat v pokladni nahodeny ziadny tovar...
    lobbo super dakujem. Tych prijmov do pokladne mam len par takze kupim len nejaku jednoduchu pokladnu na ambulantny predaj.
    kosina ano uplne staci nech sa dari

    Registracna pokladna a platba za fakturu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.