Zavrieť

Porady

Mám nárok na minimálnu mzdu?

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, či mám právo na minimálnu mzdu a koľko je minimálna mzda keď na zmluve mám 352 eur v hrubom. A mam odrobiť 40 hodín do týždňa čo vychádza 160 hodín za mesiac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba rozlišovať či máš v pracovnej zmluve mesačnú alebo hodinovú min. mzdu.
    V tvojom prípade ide zrejme o mesačnú, tá je rovnaká bez ohladu na to či mesačný fond prac.času je 160 alebo 184 hod. Ak pracuješ nadčas ako radový zamestnanec, za túto prácu máš nárok na čerpanie náhradného voľna, alebo ti ju zamestnávatel musí preplatiť ako prácu nadčas, vrátane nadčasového príplatku.

    Mesačný fond prac.času = počet pracovných dní v danom mesiaci x denná pracovná doba

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    máš na ňu nárok a aj ju máš....aj keď odrobíš 184 hodín v mesiaci (ak je 23 pracovných dní)....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 doplnim: Vitaj v otrokarskej spolocnosti!
    misoft K veci - chlape - k veci - inak si svoje "výplody" nechaj pre seba. Nie sme na ne zvedaví......
    erik555 to bolo k veci. Dotazujucej sa nejak nevidi vyska minimalnej mzdy...tak aky mas problem??? Ci aj ty si jeden z tych otrokarov??? A je nejaky dovod, ze ta to urazilo? Haaaaa?
    misoft Jej problém - má čítať aj Zvesti z nášho ........ oného - na FB píšu niekedy voloviny.... A ja a otrokár - kua - to by som sa mal - nebol by som tu, ale v Karibiku.......
    dominika10001 Noo veru sa mi to nezda pretoze podla mojej veducej je minimalka ovela mensia
    tictac7 tak si aj s vedúcou ráčte prečítať zákon!
    dominika10001 A chcem sa este opytat ze ci stravne listky su pocitane do mzdy alebo to ide navyse?
    kopretinka ako myslíš to počítanie? za stravné lístky ti strhnú predsa...o toľko dostaneš menej...
    dominika10001 myslim to tak, ze ci vlastne dostanem minimalku plus tie listky... alebo teda ked mi strhnu za listky peniaze tak dostanem menej ako minimalku?
      zbaliť

    Mám nárok na minimálnu mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.