Zavrieť

Porady

Zaciatocnik - JU a pausalne vydavky

Dobry den. S uctovnictvom mam viac menej teoreticke skusenosti a znamy ma poziadal ci by som mu nerobila jednoduche uctovnictvo. Zacal podnikat v decembri 2013. Nie je platca DPH. Zatial mal iba jeden prijem (cca 300 eur) v decembri 2013. Bude si uplatnovat pausalne vydavky. Pri pausalnych vydavkoch som sa docitala ze treba viest evidenciu prijmov, zasob a pohladavok. Teraz mi vsak nie je jasne ci mozem pouzivat program na jednoduche uctovnictvo a "len informativne" mu evidovat jeho vydavky alebo pri pausalnych vydavkoch nema zmysel pouzivat uctovnicky program.
Pripadne ma opravte ak to zle chapem. Nemam este preluskane vsetky danove a uctovne predpisy, tak mam z toho maly chaos v hlave.
dakujem
veronikasad JU alebo paušálne výdavky ? Obidvoje naraz neide ...
lenka_mikusova Dakujem za odpoved .
Este jedna otazka. Sposob evidencie (JU, pausalne vydavky) resp. prechod z pausalnych vydavkov na JU je potrebne niekde na urade nahlasovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Správne netreba viesť účtovníctvo, ak mal príjem 300 € jeho paušálne výdavky budú teda 120€.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 Môžem jednu otázočku k paušálny výdavkom? Som začiatočník a rada by som vedela, že keď zrátavam príjmy z denných pások, či mám sčítavať hotovosť v zásuvke celú aj s denným vkladom alebo bez neho. Lebo na konci dňa je v hotovosti zarátaný aj vklad napr. mám ZD celko 14,50 a na konci s vkladom je to 15,50. Idem si robiť daňové, tak aby som vedela ako sa to má správne robiť, Budem moc vďačná za odpoveď! :-)
    Tweety Otázku zadaj tam, kde sa zadávajú otázky, nie do komentára.
    veronikasad Všímaj si na páske položku Obrat - tá vstupuje do základu dane = je zdanitelným prájmom (nie hotovosť v zásuvke)
    Maria129 je to denná páska. Je tu obrat = 14,50, ZD celkom 14,50 a na konci pásky je hotovosť zásuvka = 15,50 (14,50+1e vklad). Takže ked budem sčitovať tieto denné pásky aby som zistila koľko mám za mesiac musím sčítavať obrat bez vkladu do danového pri uplatňovaní paušálnych výdavkov? dobre som pochopila veronika?? Si zlatá, že mi veľakrát odpíšeš a pomôžeš :-)
    AdrianaDk ano je to tak ako píšeš
    veronikasad Nič nemusíš sčítavať, vytlač si mesačnú intervalovú uzávierku a tržbu zaúčtuj mesačnou sumou tak ako som napísala vyššie.
    Maria129 No len ja som mesačné pásky netlačila, iba denné. Takže môžem aj tie mesačné a berem do úvahy obrat. Ok ďakujem veľmi pekne :-)
      zbaliť

    Zaciatocnik - JU a pausalne vydavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.