Zavrieť

Porady

Preplatok Platby do fondov a dan

Moj klient si veselo platil odvody aj z uctu aj v hotovosti. Uznam mu to ako danovy naklad a ked vznikne preplatok a vratia ho tak dam do danovych príjmov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Za jeden mesiac vždy 2x? V tom prípade by bola jedna platba v nákladoch, ale druhá nie. A ked to vratia, tak PNZD. Ale som len samouk.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja by som mu tie naviac fondy v rámci uzávierkových operácii dala storno zápisom a v budúcom roku do výdavkov takým istým spôsobom .Treba sa dohodnúť so sociálnou poisťovnou , že o tie zaplatené platby v budúcom roku zaplatí menej.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    ak bude pozadovat vratenie penazi, tak by som preplatok dala do nedanovych vydavkov - ved sice teraz si ich da do nakladov ale potom si ich zdani???
    ak by neziadal a len by si ten preplatok dal zuctovat voci poistnemu v dalsom obdobi, kedy by uz neplatil, tak cele do nakladov
    zaujimave, som aj celkom zvedava, co povedia ostatni

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja ešte na doplnenie : sú to platby do fondov , ktoré nesúvia s podnikaním v roku 2005 .Môžu byť zo strany DÚ aj také argumentácie pri prípadnej kontrole .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §8 ods.1 písm. k/ ZoDP (účinnosť od 1.1.2006) - Ostatné príjmy sú najmä : " vrátené poistné na zdrav.poistenie zaplatené bez právneho dôvodu a vrátené poistenie na sociálne poistenie zaplatené bez právneho dôvodu alebo vrátená časť poistného presahujúca správnu výšku poistného, o ktoré si daňovník znížil v predchádzajúcom zdaňovacom období alebo predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príjmy podľa §5 a 6".
    Takže ak toto poistné zaplatené navyše dáš do výdavkov roka 2005 a bude mu v roku 2006 vrátené zdaníš mu ho ako príjem podľa § 8.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zita5
    Ja ešte na doplnenie : sú to platby do fondov , ktoré nesúvia s podnikaním v roku 2005 .Môžu byť zo strany DÚ aj také argumentácie pri prípadnej kontrole .
    Zitka, však v JÚ časovo nerozlišujeme. To by sme platby poistného napr. za 12/2004 zaplatené v 1/2005 museli vyhadzovať z nákladov. To ani nehovorím o machroch, ktorí si platia poistné raz za čas a majú to vo výdavkoch roka , v ktorom sa im zadarilo zaplatiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka
    Zitka, však v JÚ časovo nerozlišujeme. To by sme platby poistného napr. za 12/2004 zaplatené v 1/2005 museli vyhadzovať z nákladov. To ani nehovorím o machroch, ktorí si platia poistné raz za čas a majú to vo výdavkoch roka , v ktorom sa im zadarilo zaplatiť.

    Tohto všetkého som si vedomá Johanka .

    Preplatok Platby do fondov a dan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.