Zavrieť

Porady

vecne bremeno

S manzelom sme pred 10r postavili na pozemku autoservis a vsetky pripojky idu cez pozemok rodinneho domu ktory po rozvode patrí mne.Pri rozvode sme nedali zapis o vecnom bremene,exmanzel si ho teraz chce vymahat sudne.Neviem co mam urobit,lebo ja som ochotna mu podpisat vecne bremeno len na nho ako majitela ,ak bude chciet servis predat chcem aby si novy majitel urobil nove pripojky.Je mozne to na sude vyhrat???
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Však keď je z tvojej strany ochota zriadiť to vecné bremeno, tak na čo sa chce súdiť? Tak sa dohodnite, že vecné bremeno zriadiš nie na pozemok, ale na meno.

Ak sa vecné bremeno zriaďuje na pozemok, resp. parcelu, tak zmenou majiteľa VB nezanikne, ale prechádza na nového majiteľa.

Ak VB zriadiš na konkrétnu osobu, tak predajom pozemku nový majiteľa nebude oprávnený z vecného bremena.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majA 47 majA 47

majA 47 je offline (nepripojený) majA 47

dnes som bola s jeho pravnikom a on s tym nesuhlasi,vraj na sude prehram,lebo pred rozvodom som suhlasila s pripojkami cez dvor.
0 0
majA 47 majA 47

majA 47 je offline (nepripojený) majA 47

vztahy s ex mam nastrbene a mame troch synov ktorym vykrikuje ze servis preda a nic im neda.rodinny dom je spojeny so servisom je to zlozite,kazdy mame rozdelene parcely a prave preto chcem to vecne bremeno dat len v tom pripade ze to raz budu dedit deti a ked nie ak to preda nech si uroby nove pripojky co bude pre nho znamenat rozburanie celej podlahy,lebo kanalizacia ide tiez cez moj dvor.je to zlozite a asi budem musiet hladat aj ja pravnika
0 0
majA 47 majA 47

majA 47 je offline (nepripojený) majA 47

vie mi niekto poradit???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

majA 47
dnes som bola s jeho pravnikom a on s tym nesuhlasi,vraj na sude prehram,lebo pred rozvodom som suhlasila s pripojkami cez dvor.
Never takým vyjadreniam, najmä nie jeho právnikovi. Jeho úlohou je presvedčiť ťa o tom, že tvoj odpor je zbytočný, aby dosiahol svoje. Ak doteraz nebolo zriadené vecné bremeno a existuje možnosť, aby si tie prípojky dotiahol z verejnej komunikácie, tak nemôže právnik tak vehementne tvrdiť, že prehráš. Stále máš šancu uspieť, podľa mňa minimálne 50%.

Iné by bolo, keby nebola iná možnosť, len viesť tie prípojky cez tvoj pozemok. Ak ale existuje iná možnosť, tak prvoradé je vlastníctvo a až potom nejaké vecné bremeno.

Nepoznám situáciu, ale nemyslím si, že je tak beznádejná.

Ak chceš, pošli mi na mail chrobak7@post.sk názov katastra (obed) a číslo tvojej a jeho parcely, nech to viem nestranne posúdiť.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať