Zavrieť

Porady

Vypoved pocas rodicovskej dovolenky a moznost poberanie davky v nezamestnanosti po ukonceni poberania rodicovskeho prispevku.

Dobry den. Mal by som na Vas prosbu o radu. Jedna sa o to, ze zena dostala vypoved z dovodu zrusenia firmy v ktorej robila. Pracovny pomer jej konci ku dnu 31. maja 2014. Syn dovrsi 3 roky 21. maja 2015. Do tejto doby ma narok na rodicovsky prispevok. Vznikne jej prosim Vas po tomto obdobi narok na poberanie davky v nezamestnanosti? Dakujem velmi pekne. Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, vznikne,.
    Od 21.5. do 31.5. ale musi nastupit do prace alebo cerpat dovolenku.

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Nemusí nastupit do prace. Plynule bude čerpat RD a po skonceni v roku 2015 sa eviduje na UP kde jej vznikde nárok na davku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak PP skončí, a ona naďalej bude poberať RP, nemôže sa ísť zaevidovať ako uchádzač zamestnanie, nezaevidujú ju.. Môže tak urobiť len ak nebude poberať RP. Ak sa zaeviduje po skončení PP,( RP nebude poberať ale bude poberať manžel) nárok na podporu jej vznikne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sofun Dakujem velmi pekne za odpovede. Este by som sa chcel opytat. V pripade, ze by RP zacal poberat namiesto zeny muz a zena by od 1. juna 2014 zacala poberat davku v nezamestnanosti, tak by mala v pripade narodenia 2. dietata narok na matersku ak by bola v case narodenia nezamestnana? Dakujem
    veronikasad Podmienkou pre nárok na materské je 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch (počas evidencie na UP nem.poistenie netrvá). Bude tehotná v čase skončenia prac.pomeru ?
    sofun To este nevieme. A co by to prosim zmenilo v pripade, ze by bola tehotna do ukoncenia pracovneho pomeru? Dakujem
    Tweety Nárok by vznikol z PP.
    veronikasad Trvala by jej 8-mesačná ochranná doba, pre vznik nároku na materské by nepotrebovala nové poistenie (ak má 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch) a tak ako píše tweety, nárok na materské by vznikol z posledného prac.pomeru.
    sofun Dakujem. Tak uz rozumiem. To by bolo v tom pripade asi idealne riesenie. Ked teda predpokladame, ze by bola tehotna pred ukoncenim pracovneho pomeru, tak by jej vznikol narok na matersku aj v pripade, ze by od toho 1. juna 2014 (po ukonceni PP) zacala poberat davky v nezamestnanosti (rodicovsky prispevok by som zacal poberat ja ako manzel a po 1/2 roku by sa prehlasil spat na zenu)? A este jedna prosba. Malo by prosim nejaky vplyv na vysku davky v nezamestnanosti, ak by zena este na posledny mesiac (maj 2014) nastupila do prace a vycerpala si pocas tohoto obdobia dovolenku? Zatial to ma tak, ze jej ju preplatia + 1 mesiac odstupne. Dakujem
      zbaliť

    Vypoved pocas rodicovskej dovolenky a moznost poberanie davky v nezamestnanosti po ukonceni poberania rodicovskeho prispevku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.