Zavrieť

Porady

Prijem zo zahranicia

Zijem v Chorvatsku a tu aj pracujem a mam hlavny prijem. Chcela by som ako vedlajsiu pracu spolupracovat s jednou francuzskou firmou na proviziu. Proviziu by mi zasielali na slovensky ucet, kde nemam ziadne aktivne prijmy.
Prosim Vas o radu, ci mozem proviziu prijimat ako fyzicka osoba - a ak ano, tak ako sa musi taky prijem z provizie zdanovat? Alebo si musim na Slovensku otvorit zivnost?
Dakujem vopred za poradenie a zelam vela uspechov. K.
Naposledy upravil Kateee : 15.05.14 at 16:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Provízia od francúzskej firmy ... to je odmena za nejakú službu. Tá francúzska firma ti nedala žiadne podmienky ? Iba účet ? Ak ako občan SK, ako krajiny EU poskytuješ službu pre firmu z inej krajiny EU za úplatu, musíš podať žiadosť o registráciu podľa § 7a zákona o DPH. Ešte predtým by si mala mať živnosť na tú službu a všeobecnú registráciu na daňovom úrade. Ak pôjde o opakovanú odmenu, tak by som to radšej vybavil ... nepoznám podrobnosti ... možno aj nie.
    Kateee Dakujem za jasnu odpoved. Ak by mi to islo idealne, tak by to bola opakovana odmena, mozno 3-4x za rok (cca 200€ v jednej transakcii). Oni pisu v podmienkach, ze som povinna platit na Slovensku dan z vyplatenej provizie, len som dufala, ze si nebudem musiet kvoli tomu otvarat zivnost a bude to mozne aj na fyzicku osobu.:-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.