Zavrieť

Porady

Faktúra zo školenia

Som štvrťročný platca DPH, podvojné účtovníctvo, v 2/2006 som uhradila preddavok na základe pozvánky na školenie zamestnanca konaného v marci, vo výške 3 924,- Sk. Doklad - faktúra mi došla 10.04.2006 s dátumom "vzniku daň.povinnosti" 31.03.2006. V minulom roku takéto faktúry boli len stroho napísané "poplatok za školenie" bez DPH a nič viac. Celú som si dala do nákladov bez rozdielu, či je tam ubytovanie, školenie a či stravné. Ale táto nová faktúra z r. 2006 je rozpísaná za stravu 1260,50 Sk + DPH a za ubytovanie 2036,- Sk + DPH.Ako ju zaúčtovať, uplatniť si DPH aj zo stravy aj z ubytovania? Je to školenie od 13.00 hod štvrtka do 12.00.00 soboty (mimo bydliska, či práce). A ako je to so stravným?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ak je to Fa na firmu tak by som to uplatnila.(neuplatňuje sa len pri takých, čo si zamestnanec zabezpečí a priloží k cesťáku na vyučtovanie)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Som štvrťročný platca DPH, podvojné účtovníctvo, v 2/2006 som uhradila preddavok na základe pozvánky na školenie zamestnanca konaného v marci, vo výške 3 924,- Sk. Doklad - faktúra mi došla 10.04.2006 s dátumom "vzniku daň.povinnosti" 31.03.2006. V minulom roku takéto faktúry boli len stroho napísané "poplatok za školenie" bez DPH a nič viac. Celú som si dala do nákladov bez rozdielu, či je tam ubytovanie, školenie a či stravné. Ale táto nová faktúra z r. 2006 je rozpísaná za stravu 1260,50 Sk + DPH a za ubytovanie 2036,- Sk + DPH.Ako ju zaúčtovať, uplatniť si DPH aj zo stravy aj z ubytovania? Je to školenie od 13.00 hod štvrtka do 12.00.00 soboty (mimo bydliska, či práce). A ako je to so stravným?
    Všetko to celé naúčtuj na školenie 518AE,343/321.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Tweety
    Všetko to celé naúčtuj na školenie 518AE,343/321.
    A k stravnému sa ako postaviť, dať stravenky na štvrtok, piatok a čo sobota, alebo nejako to krátiť, a či ako?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    A k stravnému sa ako postaviť, dať stravenky na štvrtok, piatok a čo sobota, alebo nejako to krátiť, a či ako?
    Ak boli v tieto dni na školení,( budú mať CP, kde budeš diéty krátiť za poskytnuté stravovanie) potom už nemôžu mať aj stravenku.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Minulý rok, keď som dostala faktúru, kde nebolo vyčíslené stravné a ubytovanie, nekrátila som stravné, cesťák som mu nerobila, lebo vždy išiel s niekým autom. Bolo to správne? Je tu niekde v porade príklad, ako sa kráti stravné? Alebo mi Tweety poradíš? Prac. doba je od 7.00 hod do 16.00 hod. (pondelok až piatok) Vo štvrtok išiel zamestnanec na školenie o 10.00 hod a zo školenia odchádzal v sobotu o 12.00 hod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Minulý rok, keď som dostala faktúru, kde nebolo vyčíslené stravné a ubytovanie, nekrátila som stravné, cesťák som mu nerobila, lebo vždy išiel s niekým autom. Bolo to správne? Je tu niekde v porade príklad, ako sa kráti stravné? Alebo mi Tweety poradíš? Prac. doba je od 7.00 hod do 16.00 hod. (pondelok až piatok) Vo štvrtok išiel zamestnanec na školenie o 10.00 hod a zo školenia odchádzal v sobotu o 12.00 hod.
    Pozri si to krátenie podľa zákona o CN 283/2002:
    (6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Vo štvrtok má zabezpečený obed a aj večeru, takže za štvrtok mu nekrátiť nič? V piatok má raňajky, obed ale večeru nemá, ako to krátiť? A v sobotu, keďže nemá nárok na preplatenie mzdy, raňajky s obedom má tiež zabezpečené, to ako krátiť? Priznám sa neviem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Vo štvrtok má zabezpečený obed a aj večeru, takže za štvrtok mu nekrátiť nič? V piatok má raňajky, obed ale večeru nemá, ako to krátiť? A v sobotu, keďže nemá nárok na preplatenie mzdy, raňajky s obedom má tiež zabezpečené, to ako krátiť? Priznám sa neviem.
    Krátenie:štvrtok- 40% obed, 35% večera, krátenie zo sumy 208.-Piatok -raňajky 25%,40% obed,sobota, raňajky 25%, obed 40%.

    zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

    zuzkakom
    Natka
    Vo štvrtok má zabezpečený obed a aj večeru, takže za štvrtok mu nekrátiť nič? V piatok má raňajky, obed ale večeru nemá, ako to krátiť? A v sobotu, keďže nemá nárok na preplatenie mzdy, raňajky s obedom má tiež zabezpečené, to ako krátiť? Priznám sa neviem.
    Podla mna a "selskeho rozumu" ak je na skoleni v sobotu tak by to mal mat preplatene, resp. mal mat moznost za to cerpat nahradne volno a preco by za to nemal mat narok na mzdu, ak sa tam toho pol dna neflakal, pravda.
    Ale aj tak su to veci, ktore by mali byt riesene v internych smerniciach.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Keď sa to tak zoberie, je to zvláštne, keď od zamestnávateľa má zaplatený kráľovský obed napr. za 200,- Sk a ešte mu musí zaplatiť krátené diéty...

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Tiež sa pripájem k tejto téme, len by som sa chcela uistiť, či som postupovala správne, s týmto krátením diét som sa stretla po prvýkrát. Takže boli sme na výstave, mali sme zabeznečené ubytovanie a raňajky, za čo mi prišla na firmu aj faktúra - raňajky stáli 130,- Sk. Keď berieme do úvahy čas od 9:30 do 24:00, stravné by bolo 135,- Sk, ale keďže sme mali raňajky zabezpečené, stravné bude iba 83,- Sk (135-52), však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.