Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad

Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

pavúčik
Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Ja o novom tlačive neviem, v štvrťročnom prehlade sa o zrážkovej dani nehovorí, tá sa nahlasuje osobitne do 15 dní nasledujúceho mesiaca po vyplatení výplaty.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

pavúčik
Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Štvrťročný prehľad nebude nový. I naďalej budete do neho uvádzať len preddavkovú daň. Ak máte aj zrážkovú, túto oznamujete príslušnému DÚ na osobitnom tlačive. Taktiež zrážkovú daň osobitne odvádzate na účet, ktorý si zistíte na Vašom DÚ. Účet by mal byť zrejme toho času totožný, ako na preddavkovej dani, ale rozdielny bude KS.
Momentálne sa pripravujú len nové Potvrdenia o zdaniteľnej mzde, kde bude potvrdenie doplnené aj o zrážkovú daň.
0 0
pavúčik pavúčik

pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

Takže do riadku 1 mám dať len zrazené preddavky a teda zrážkovú daň vôbec neuvádzam v tomto prehľade ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

pavúčik
Takže do riadku 1 mám dať len zrazené preddavky a teda zrážkovú daň vôbec neuvádzam v tomto prehľade ?
Zrážková daň sa v prehľadoch vôbec neuvádza
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Vcera som bola na DU osobne zaniest prehlad, vyplnila som to bez zrazkovej dane, bolo to o.k.
Zrazkova dan len na oznameni.

Marta

0 0
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

V štvrťročných prehľadoch sa zrážková daň neuvádza. Riešim to tak, že keď posielam na DÚ štvrťročný prehľad, žiadosť o poukázanie daňového bonus, v sprievodnom liste im za narp. 01/06, 02/06 a 03/06 uvediem sumu a dátum odvedenej zrážkovej dani, s číslom účtu a KS 1744.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

marmal
Vcera som bola na DU osobne zaniest prehlad, vyplnila som to bez zrazkovej dane, bolo to o.k.
Zrazkova dan len na oznameni.

Marta

Marta, súhlasím s tým, že v štrvťročnom prehľade zrazených preddavkov dane zo závislej činnosti zrážkovú daň netreba uvádzať. Tiež súhlasím s tým, že zrážková daň sa oznamuje mesačne osobitne.
Napriek tomu by ma zaujímalo, na základe čoho si zistila, že prehľad bol o.k. Potvrdili Ti nejakým spôsobom na daňovom úrade správnosť údajov v Tvojom prehľade?
Prosím, aby si si nevysvetľovala moju otázku ako "vŕtanie".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

endrju
Marta, súhlasím s tým, že v štrvťročnom prehľade zrazených preddavkov dane zo závislej činnosti zrážkovú daň netreba uvádzať. Tiež súhlasím s tým, že zrážková daň sa oznamuje mesačne osobitne.
Napriek tomu by ma zaujímalo, na základe čoho si zistila, že prehľad bol o.k. Potvrdili Ti nejakým spôsobom na daňovom úrade správnosť údajov v Tvojom prehľade?
Prosím, aby si si nevysvetľovala moju otázku ako "vŕtanie".
Andrej, ja si myslím, že ani nemal čo kto potvrdzovať správnosť takýchto údajov.
Tlačivo Prehľad o zrazených predavkoch... nemenilo, nikto nevydal nič nové a nemenil sa ani systém preddavkovej dane zo závislej činnosti a podľa mňa už samotný názov hovoriaci o preddavkovej dani dáva najavo, že do Prehľadu vyplňujeme daň preddavkovú....., a to dovtedy dokedy nebude oficiálne vydané nejaké stanovisko napr. od MF. Zrážková daň nie je preddavková a má v zákone určený svoj režim /termíny odvodov a podania Oznámení.../ . Nekomplikujme si sami dopredu život.
P.s. Ak vychádzam z dikcie zákona ani by sa nemalo na Prehľadoch nič meniť, ináč celý systém zrážkovej dane by bol absolútne absurdný..-to je môj názor.
Naposledy upravil evina : 17.04.06 at 15:10
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Na akom oznámení uvádzate mesačne zrážkovú daň? Je na to tlačivo na DÚ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ESTER
Na akom oznámení uvádzate mesačne zrážkovú daň? Je na to tlačivo na DÚ?
http://www.porada.sk/showpost.php?p=218215&postcount=75
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Odkedy sa toto oznámenie podáva? Sú za nepodanie nejaké pokuty. Podáva sa mesačne alebo kvartálne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ESTER
Odkedy sa toto oznámenie podáva? Sú za nepodanie nejaké pokuty. Podáva sa mesačne alebo kvartálne?
Zrážková daň z príjmov zo ZČ v úhrnej výške 5000 SK mesačne je zavedená od 1.1.2006 v zmysle §43 ods. 3 písm. j zákona o DzP. Od tohto dátumu je zamestnávateľ povinný aj posielať Oznámenie o zrazení tejto dane podľa nasledovného ods. § 43:

1/) Platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak. Zrážka dane sa vykonáva zo sumy úhrady alebo pripísania dlžnej sumy v prospech daňovníka. Za úhradu sa považuje aj nepeňažné plnenie.
12/ Ak platiteľ dane nevykoná zrážku dane alebo zrazenú daň včas neodvedie, bude sa od neho vymáhať rovnako ako ním nezaplatená daň. Podobne sa postupuje, ak platiteľ dane nezrazí daň v správnej výške.

Neposlanie Oznámenia môže byť sankcionované podľa §35 zákona o správe daní a poplatkov:

7/ Ak daňový subjekt nesplní registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona /tu je v poznámkach uvbedený zákon o dani z príjmov/, správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri dani z nehnuteľnosti najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
Obvyklá pokuta je práve tých 2 000 SK, aj keď u novozavedenej zrážkovej dane možno nebudú hneď pokutovať /aspoň môžeme dúfať/.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

na stránke DU je vzor tlačiva aké treba použiť na ohlásenie zrážkovej dane.... chcela by som sa spýtať, lebo si nie som istá, ak sme preddavky na daň za 12/2005 odviedli až vo februári, do ktorého riadku prehľadu to mám zapísať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beatap
na stránke DU je vzor tlačiva aké treba použiť na ohlásenie zrážkovej dane.... chcela by som sa spýtať, lebo si nie som istá, ak sme preddavky na daň za 12/2005 odviedli až vo februári, do ktorého riadku prehľadu to mám zapísať?
Je to r.8.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

ďakujem pekne
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Pri ročnom zučtovaní vznikol preplatok 16 tis. Sk. mesačná daň je cca 2 tis.
na riadok 5 prehľadu v takomto prípade dávate mínusové číslo?, alebo nulu.
Niekedy pred 3 rokmi mi kontrola vytkla, že nemám dávať mínus. Ale potom mi nesedí roční hlásenie. Je správne vyplnení prehľad, keď v mesiaci kedy bolo ročné zúčtovanie dám na r. 5 nulu a v ďaľších mesiacoch už uvediem na r. 5 takú daňovú povinnosť ako mi vyšla, len odvodovú dám nula?
ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dom
Pri ročnom zučtovaní vznikol preplatok 16 tis. Sk. mesačná daň je cca 2 tis.
na riadok 5 prehľadu v takomto prípade dávate mínusové číslo?, alebo nulu.
Niekedy pred 3 rokmi mi kontrola vytkla, že nemám dávať mínus. Ale potom mi nesedí roční hlásenie. Je správne vyplnení prehľad, keď v mesiaci kedy bolo ročné zúčtovanie dám na r. 5 nulu a v ďaľších mesiacoch už uvediem na r. 5 takú daňovú povinnosť ako mi vyšla, len odvodovú dám nula?
ďakujem
Ak sa rozhodneš, že budeš vysoký preplatok počas viacerých mesiacov "rozpúšťať", od sumy zrazených preddavkov v r.1 odrátaš v r.3 celú sumu z r.1 a do r.5 dáš nulu.
Postupným rozpúšťaním vysokého preplatku niekedy vyjde odvod až po niekoľkých mesiacoch.
Naposledy upravil Paula : 23.04.06 at 15:05
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

rozhodla som postupne rozpúštať čo bude cca 7 mesiacov / ak sa nič nezmení vo vývoji miezd/ a v ostatných štvrťrokoch dám na r. 5 nulu alebo skutočný predpis, a len odvod nula?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dom
rozhodla som postupne rozpúštať čo bude cca 7 mesiacov / ak sa nič nezmení vo vývoji miezd/ a v ostatných štvrťrokoch dám na r. 5 nulu alebo skutočný predpis, a len odvod nula?
Nula bude dovtedy, kým celý preplatok použiješ na zápočet s riadkom č.1. Posledný mesiac ti zostane už nejaká suma na odvod v r.5.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

dom
rozhodla som postupne rozpúštať čo bude cca 7 mesiacov / ak sa nič nezmení vo vývoji miezd/ a v ostatných štvrťrokoch dám na r. 5 nulu alebo skutočný predpis, a len odvod nula?
Nie je jednoduchšie požiadať o vrátenie preplatkov ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať