Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad

Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Paulínka, takto som to robila a bola som DU /správkyňou telefonicky upozornená /, že tam nemám písať nuly, ale skutočnú povinnosť, len odvod dať nula. Bolo to v roku 2005, prvý prehľad som dala od 02/05/ročné zučt. v 2/05/ a 03/05 na r. 5 nulu, nikto ma neupozornoval, a za druhý kvartál som to urobila obdobne , ale zmenila sa správkyňa a volala, že aby som to opravila, keď som jej povedela, že či mám opraviť aj predchádzajúci kvartál, reagovala, že vtedy tohoto daňovníka nemala a nemusím opravovať.
Preto sa pýtam na názory , asi budem musieť zavolať konkrétnej správkyni.
Vďaka za tvoj názor.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

[QUOTE=Johanka]Nie je jednoduchšie požiadať o vrátenie preplatkov :ro
leyes: ?[/QUOTE]


Johanka, nejako som neuvažovala o možnosti požiadať o vrátenie, a neviem či už nie je neskoro, lebo za 2/2006 mala by potom byť odvedená daň a nebola. Nevieš presnejšie parag., že možem požiadať o vrátenie, vďaka.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Johanka
Nie je jednoduchšie požiadať o vrátenie preplatkov ?
Johanka veru nie je. Mám troch podnikateľov a každého na inom DÚ. Kým náš DÚ požiadanie o vrátenie preplatkov bez problémov akceptoval, tak iný DÚ robil problémy. Pritom ten podnikateľ práve v tom roku už nikoho nezamestnával, takže nebolo z čoho zrážať. Mohli sme si požiadať až po uplynutí ďaľšieho roku.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dom
Paulínka, takto som to robila a bola som DU /správkyňou telefonicky upozornená /, že tam nemám písať nuly, ale skutočnú povinnosť, len odvod dať nula. Bolo to v roku 2005, prvý prehľad som dala od 02/05/ročné zučt. v 2/05/ a 03/05 na r. 5 nulu, nikto ma neupozornoval, a za druhý kvartál som to urobila obdobne , ale zmenila sa správkyňa a volala, že aby som to opravila, keď som jej povedela, že či mám opraviť aj predchádzajúci kvartál, reagovala, že vtedy tohoto daňovníka nemala a nemusím opravovať.
Preto sa pýtam na názory , asi budem musieť zavolať konkrétnej správkyni.
Vďaka za tvoj názor.
Neviem teda ako....v r.1 sa uvádzajú zrazené preddavky, v r.3 vrátené preplatky a r.5 =úhrn riadkov 1 až 4. AK mám zrazené preddavky 2000,- a v rámci rozpúšťania uplatnám v r.3 2000,-, nutne mi v r.5 vyjde nula . Alebo sa mýlim?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nevieš presnejšie parag., že možem požiadať o vrátenie, vďaka.[/quote]


§40 ods.8 ZoDP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DanielaSĽ
Johanka veru nie je. Mám troch podnikateľov a každého na inom DÚ. Kým náš DÚ požiadanie o vrátenie preplatkov bez problémov akceptoval, tak iný DÚ robil problémy. Pritom ten podnikateľ práve v tom roku už nikoho nezamestnával, takže nebolo z čoho zrážať. Mohli sme si požiadať až po uplynutí ďaľšieho roku.
Netreba sa báť oponovať ! Keď to ide na jednom DÚ, tak nechápem, prečo to o trochu ďalej nie je možné. Ja viem, že nikomu sa nechce púšťať do boja s veterným mlynom, ale na tom, že si dovoľujú stále viac a viac máme vinu aj my. Keď si necháme ...ť na hlavu ... . Neboj sa Danielka , ukáž , že si profesionál a vybaľ na príslušnú babu §§. Zákon platí pre obidve strany .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Johanka to je ako s výkazmi na DÚ , ktoré vytlačí soft. Na jednom to zoberú a na druhom ani za svet. Pripadá mi to, že ľavá ruka nevie čo robí pravá.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den, chcela by som vas o nieco poprosit, prvykrat idem podat Prehlad o zrazenych preddavkoch, vytlacil mi to soft, ale nie som si ista ci je to spravne v 3,4 riadku mam minisove polozky.... nemohli by ste mi tu niekto dat uz vyplmńene tlacivo a nejake vysvetlenie, alebo ako si to mam overit?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dobry den, chcela by som vas o nieco poprosit, prvykrat idem podat Prehlad o zrazenych preddavkoch, vytlacil mi to soft, ale nie som si ista ci je to spravne v 3,4 riadku mam minisove polozky.... nemohli by ste mi tu niekto dat uz vyplmńene tlacivo a nejake vysvetlenie, alebo ako si to mam overit?

dakujem
r. 3- vrátené preplatky na dani z RZD.
r.4- nedoplatky na dani + a preplatky na dani- za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. podľa § 40 zákona
Naposledy upravil Tweety : 24.04.06 at 06:36
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

dobry den, mam otazku, kt. sa tyka vyplnania tlaciva Prehlad.....ak mam v r.1 sumu 542 a v r. 2,3,4, je nula cize v r.5 bude 542 takze v r.6 bude tiez 542? tym r. 6 si nie som ista.

poradite? dik
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

anna 07
dobry den, mam otazku, kt. sa tyka vyplnania tlaciva Prehlad.....ak mam v r.1 sumu 542 a v r. 2,3,4, je nula cize v r.5 bude 542 takze v r.6 bude tiez 542? tym r. 6 si nie som ista.

poradite? dik
V riadku 6 sa píše suma vyplateného daňového bonusu. Takže pokiaľ si nikto neuplatňoval daňový bonus tak tam dáš nulu.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím Vás do prehľadu mám uviesť aj zrážkovú daň?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netka
Prosím Vás do prehľadu mám uviesť aj zrážkovú daň?
Ďakujem.
Nie, ZD tam neuvádzame.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Netka
Prosím Vás do prehľadu mám uviesť aj zrážkovú daň?
Ďakujem.
Zrážkovú daň oznamuješ DÚ na špeciálnom tlačive. Iste ho tu nájdeš.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Tlačivo na oznámenie zrážkovej dane:http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=346
Do štvrťročného prehľadu sa zraž. daň nedáva.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som sa spytat, pokial posledny zamestnanec skoncil PP 31.08. tak este podam prehlad za 3Q, ked potom nebudu zamestnanci mam nieco ohlasit na DU? aby necakali dalsie prehlady?
resp. ked sa odhlasuju zamestnanci zo SP a ZP treba nahlasovat nieco aj na DU, dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
chcela by som sa spytat, pokial posledny zamestnanec skoncil PP 31.08. tak este podam prehlad za 3Q, ked potom nebudu zamestnanci mam nieco ohlasit na DU? aby necakali dalsie prehlady?
resp. ked sa odhlasuju zamestnanci zo SP a ZP treba nahlasovat nieco aj na DU, dik
Áno, odhlásiť zamestnávateľa zo ZČ.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Tweety
Áno, odhlásiť zamestnávateľa zo ZČ.
co je prosim ZČ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

korduľa
co je prosim ZČ?
závislá činnosť
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Odhlásiť zamestnávateľa na DÚ z registrácie pre odvody dane zo závislej činnosti (za zamestnancov)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať