Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad

Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

tj do prveho riadku ako zrazene preddavky to mam dat, ale do riadku c. 11 odvedene uz nie?? lenze potom aby zas nevyrubili sankcie, lebo dan ma byt odvedena do 5 dni, nie???
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

striebro1
tj do prveho riadku ako zrazene preddavky to mam dat, ale do riadku c. 11 odvedene uz nie?? lenze potom aby zas nevyrubili sankcie, lebo dan ma byt odvedena do 5 dni, nie???
No myslim ze tu mzdu by si spracovať mala aj keď bude zaplatená až neskôr. Čiže daň bude zrazená a do riadku 1 ju dáš ale do riadku odvedená ju nedáš. Prípadne nedá sa do konca mesiaca aspoň tá daň uhradiť? A mzdu mu pošlete neskôr keď nemáte peniaze?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Podľa mňa, zrazené r.1 skutočný dátum zrazenia z výplaty,a aj r.11 odvedené dátum z úhrady z účtu.Ja som teraz robila tiež takú kalváriu z výplatmi a napr.mala som výplatu augustovú, vyplatenú 10-ho septembra,10-ho bola teda zrazená daň, ale odvedená bola až 5.10. tak som tam uviedla skutoč.dátum, a zaniesla som to na DÚ osobne, povedali že je to ok. Ale problém bude ale nie môj, lebo do 5dni to musí byť odvedené DÚ.Ale to nech si už rieši zamestnávateť, ja som ho na to upozornila!
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

preco by som mala uhradit dan, ked odmena nebola vyplatena?? nerozumiem tomu...to ktory paragraf prikazuje??? ja ani neviem, ci a kedy bude vyplatena...a preco by sommala stat uverovat???toto sa mi nezda...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

striebro1
preco by som mala uhradit dan, ked odmena nebola vyplatena?? nerozumiem tomu...to ktory paragraf prikazuje??? ja ani neviem, ci a kedy bude vyplatena...a preco by sommala stat uverovat???toto sa mi nezda...
Tak ale predpokladám že tú mzdu za september má dostať. A najneskorší dátum úhrady za september by mal byť posledný deň v nasledujúcom mesiaci čo je v tomto prípade október. Nebudeš úverovať štát tú daň za september si povinná uhradiť.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nebolo by lepsie nejakym dodatkom tu dohodu o odmene konatela nejako modifikovat?
a este k tomu preddavku, v riadku c. 1 je uvedene, ze zrazene preddavky zo zuctovanych A vyplatenych miezd...takze ta mzda ma byt aj vyplatena...nie?? neviem ci to dobre chapem....ale vychadza mi z toho, ze dan nemusim zaplatit, ak nebola vyplatena mzda,nie?
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
preco by som mala uhradit dan, ked odmena nebola vyplatena?? nerozumiem tomu...to ktory paragraf prikazuje??? ja ani neviem, ci a kedy bude vyplatena...a preco by sommala stat uverovat???toto sa mi nezda...
§35 odst.3 ZDP: Preddavok sa zrazí pri výplate alebo pri poukázaní, alebo pri pripísaní zdaniteľnej mzdy k dobru bez ohľadu na to, za ktoré obdobie sa táto zdaniteľná mzda vypláca.Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonáva vyúčtovanie príjmov zo závisl.činnosti mesačne, zrazí preddavok na daň pri vyúčtovaní zdaniteľnej mzdy za uplynulý kalendárny mesiac.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Martinella
§35 odst.3 ZDP: Preddavok sa zrazí pri výplate alebo pri poukázaní, alebo pri pripísaní zdaniteľnej mzdy k dobru bez ohľadu na to, za ktoré obdobie sa táto zdaniteľná mzda vypláca.Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonáva vyúčtovanie príjmov zo závisl.činnosti mesačne, zrazí preddavok na daň pri vyúčtovaní zdaniteľnej mzdy za uplynulý kalendárny mesiac.
ako mam chapat vyuctovanie zdanitelnej mzdy?? chapem to tak, ze musim dan odviest aj ked mzda nebola vyplatena?? teda odmena...kedze nejde o pracovny pomer...
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
nebolo by lepsie nejakym dodatkom tu dohodu o odmene konatela nejako modifikovat?
a este k tomu preddavku, v riadku c. 1 je uvedene, ze zrazene preddavky zo zuctovanych A vyplatenych miezd...takze ta mzda ma byt aj vyplatena...nie?? neviem ci to dobre chapem....ale vychadza mi z toho, ze dan nemusim zaplatit, ak nebola vyplatena mzda,nie?
Súhlasím, aby to bolo na poriadku tak tú dohodu by som poopravila. Lebo vo Vašom prípade máte v dohode dohodnutý deň (15-teho v nasl.mesiaci), kedy by mala byť odmena vyplatená a teda aj zrazená daň.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

co by bolo najvhodnejsie tam uviest? musi tam byt uvedene termin vyplaty???
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
ako mam chapat vyuctovanie zdanitelnej mzdy?? chapem to tak, ze musim dan odviest aj ked mzda nebola vyplatena?? teda odmena...kedze nejde o pracovny pomer...
S pracovníkom, vo Vašom prípade s konateľom máte dohodnuté podmienky pre vyplatenie odmeny - 15.dna - a to je deň, kedy by mu mala byť odmena vyplatená alebo je mu pripísaná k dobru - vzniká mu na ňu nárok.
Ak je mu z nedostatku fin.prostriedkov vyplácaná neskôr, to je Vaša dohoda.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
co by bolo najvhodnejsie tam uviest? musi tam byt uvedene termin vyplaty???
Nejaký termín na vyplatenie tej odmeny mať predsa musí. Nie?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

takze najlepsie bude upravit dohodu aby tam nebol konkretny den urceny na vyplatu,vsak?
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
takze najlepsie bude upravit dohodu aby tam nebol konkretny den urceny na vyplatu,vsak?
Podľa môjho názoru by bolo jednoduchšie určiť posledný deň nasl.mesiaca, urobiť mu normálne vyúčtovanie na koniec mesiaca, zraziť a odviesť daň a jemu už vyplatiť tak ako máte dohodu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať