Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad

Nikde som nenašla informáciu, či je už vydané nové tlačivo na štvrťročný prehľad dane z príjmov vzhľadom na "nové" rozdelenie dane.
Ak nie, ako mám potom vyplniť tento prehľad - ako rozdeliť či nerozdeliť daň na zrážkovú a preddavkovú?
díky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

katkaj
závislá činnosť
do kelu fakt, pozeram na to ako truba , to je asi pondelkom, chcem sa spytat, je na to niekde tlacivo? dik
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

pozerala som na stranke DU ale nenasla som tam nic podobne, chcem sa spytat, ked teda treba odhlasit zamestnavatela z DU, znamena to, ze aj ked je nova firma a zamestnava zamestnancov, treba to nahlasit na DU?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

korduľa
pozerala som na stranke DU ale nenasla som tam nic podobne, chcem sa spytat, ked teda treba odhlasit zamestnavatela z DU, znamena to, ze aj ked je nova firma a zamestnava zamestnancov, treba to nahlasit na DU?
Pokiaľ tak firma neurobila hneď pri svojej registrácii na DÚ, potom treba.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

nasla som v zakone, ze ak dojde ku zmene, alebo zanikne jeho danova povinnost pri niektorej dani je povinny to oznamit, ako je to v pripade,ze koncom marca sa zrusili pracovne miesta ale je predpoklad ze v buducnosti tam zamestnanci budu? treba to vzdy odhlasovat a nahlasovat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
nasla som v zakone, ze ak dojde ku zmene, alebo zanikne jeho danova povinnost pri niektorej dani je povinny to oznamit, ako je to v pripade,ze koncom marca sa zrusili pracovne miesta ale je predpoklad ze v buducnosti tam zamestnanci budu? treba to vzdy odhlasovat a nahlasovat?
Ak je predpoklad ďalšieho zamestnávania, tak nie je potrebné odhlásenie, ale budete musieť posielať 0 výkazy.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dik, dost mi odlahlo, chcela som to takto riesit, ale nebola som si ista
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den,
chcela by som poprosit o radu. ked bude mzda za september vyplatena az v novembri, tj aj dan bude odvedena v den kedy mzda, ako mam vyplnit prehlad o zrazenych preddavkoch za 3Q, ked ten prehlad treba poslat do konca oktobra???
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

striebro1
dobry den,
chcela by som poprosit o radu. ked bude mzda za september vyplatena az v novembri, tj aj dan bude odvedena v den kedy mzda, ako mam vyplnit prehlad o zrazenych preddavkoch za 3Q, ked ten prehlad treba poslat do konca oktobra???
Treba si výplaty urobiť skôr, pretože ten prehľad musíte odovzdať do termínu, inak Vás bude DÚ pokutovať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

striebro1
dobry den,
chcela by som poprosit o radu. ked bude mzda za september vyplatena az v novembri, tj aj dan bude odvedena v den kedy mzda, ako mam vyplnit prehlad o zrazenych preddavkoch za 3Q, ked ten prehlad treba poslat do konca oktobra???
To sa jedná o všetky mzdy z mesiaca september? a aký je dôvod vyplatenia až v novembri?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dobry den,
chcela by som poprosit o radu. ked bude mzda za september vyplatena az v novembri, tj aj dan bude odvedena v den kedy mzda, ako mam vyplnit prehlad o zrazenych preddavkoch za 3Q, ked ten prehlad treba poslat do konca oktobra???[/quote]

Aj podľa ZP je potrebné vyplatiť mzdy do konca nasledujúceho mesiaca, takže dvojnásobne porušujete zákon. Je lepšie urobiť prehľad do 30. októbra a mať pokoj, ako sa potom dohadovať.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

striebro1
dobry den,
chcela by som poprosit o radu. ked bude mzda za september vyplatena az v novembri, tj aj dan bude odvedena v den kedy mzda, ako mam vyplnit prehlad o zrazenych preddavkoch za 3Q, ked ten prehlad treba poslat do konca oktobra???
Ako keby som to písala ja. Takáto situácia je u nás už asi 2 roky. Dostávame iba zálohy a vyúčtovanie miezd až neskoro.
Štvrťročné prehľady riešim tak, že napíšem skutočný stav, teda aj teraz - máme výplaty za júl, august - to dám do prehľadu a odovzdám do 31.10.2006 na DÚ. "Tretí stĺpček" zostane prázdny. S pracovníčkou, čo má na starosti daň zo závislej činnosti som dohodnutá tak, že keď máme mzdy doplatené, prídem jej to do prehľadu dopísať.
Prajem Vám aj nám, aby sa situácia čo najskôr znormalizovala.
Pekný deň všetkým.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Zuzana2
Ako keby som to písala ja. Takáto situácia je u nás už asi 2 roky. Dostávame iba zálohy a vyúčtovanie miezd až neskoro.
Štvrťročné prehľady riešim tak, že napíšem skutočný stav, teda aj teraz - máme výplaty za júl, august - to dám do prehľadu a odovzdám do 31.10.2006 na DÚ. "Tretí stĺpček" zostane prázdny. S pracovníčkou, čo má na starosti daň zo závislej činnosti som dohodnutá tak, že keď máme mzdy doplatené, prídem jej to do prehľadu dopísať.
Prajem Vám aj nám, aby sa situácia čo najskôr znormalizovala.
Pekný deň všetkým.
Pozor. Termín na podanie prehľadu je vždy do 30. v mesiaci po skončení štvrťroka §49 odst.2 ZDP.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ono v podstate nejde o mzdy ako take...skor o odmenu konatela, z nej odvadzame preddavky na dan...lenze odmena sa mu vyplaca ked su peniaze...takze nie podla zp
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mzdy sa vyplatia do 15 dni, aj dan sa odvedie z tych miezd, ale odmena za vykon fcie konatela, sa zdanuje preddavkovo...tak ta sa vyplaca az ked su zvysne peniaze...aby som to upresnila
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

striebro1
ono v podstate nejde o mzdy ako take...skor o odmenu konatela, z nej odvadzame preddavky na dan...lenze odmena sa mu vyplaca ked su peniaze...takze nie podla zp
Myslím, že v tom prípade by nemal byť problém, ak ju zaradíte vtedy, kedy ju skutočne vyplatíte. Závisí ešte, či sú podmienky vyplatenia tejto odmeny upravené nejako striktne v zmluve...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

v zmluve je uvedene klasicky do 15.dna nasledujuceho mesiaca po ktorom narok na odmenu vznikol...mohol by byt problem, co je v zmluve a co v skutocnosti????
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

striebro1
v zmluve je uvedene klasicky do 15.dna nasledujuceho mesiaca po ktorom narok na odmenu vznikol...mohol by byt problem, co je v zmluve a co v skutocnosti????
Mal by sa dodržať termín zo zmluvy keď už je tam presne daný
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

to by sa mal...tak mam to dat do vykazu az vtedy, ked bola dan skutocne odvedena? myslim, ze tie prehlady su kvoli tomu, kolko bolo v tom ktorom mesiaci zaplatene na ucet danoveho uradu???
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

striebro1
to by sa mal...tak mam to dat do vykazu az vtedy, ked bola dan skutocne odvedena? myslim, ze tie prehlady su kvoli tomu, kolko bolo v tom ktorom mesiaci zaplatene na ucet danoveho uradu???
Spracovaná by tá mzda mala byť a pokiaľ ju neodvediete do konca mesiaca tak to do kolonky "odvedené" nedávaj. Posunie sa to do daľšieho prehladu, ale aspoň v rámci roka by to malo byť v poriadku.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Martinella
Pozor. Termín na podanie prehľadu je vždy do 30. v mesiaci po skončení štvrťroka §49 odst.2 ZDP.
Na toto obzvlášť pozor, lebo tento mesiac je aj 31-ho! a to je už neskoro!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať