Zavrieť

Porady

spracovanie účtovníctva advokátovi - konkrétny prípad

Prosím, robí niekto účtovníctvo advokátovi?
Potrebovala by som poradiť s konkrétnym prípadom vo veci odmeny advokáta za zastupovanie - podľa "rozhodnutia" Nálezu ÚS bez vyhotovenej fa.
Zaradenie do pohľadávok a následne do dph a KV. Jedná sa o zastupovanie ešte z r.2013, no rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 4.6.2014. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Do pohľ. aj účtovníctva, dph, KV to dáš vtedy, kedy máš o tom doklad.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Tweety to je doklad z ÚS SR NÁLEZ vyhotovený 27.3.2014.
    číslo IV. ÚS xy/2013-xy. Nález bol doručený 4.6.2014 účastníkom konania, kedy nadobudol právoplatnosť . Spomínajú sa v ňom úkony v r.2013 a priznanie odmeny za právne zastupovanie. Z toho základ a dph.
    Splatnosť Nálezu rozhodnutia je do dvoch mesiacov od právoplatnosti. Dala by si dátum príchodu 4.6. aj zd. plnenie?
    Do KV-II.Q.14 číslo dokladu číslo toho nálezu i keď je tam spomínaný r.2013? Ďakujem.
    Tweety a v roku 2013 nebolo to ošetrené cez rezervy?
    maped asi nie-nenaša som, ja robim účto až od r.2014 prevzala som ho, jedná sa o JÚ.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja by som to dala s dátumom 4.6. 2014. Aj keď neviem, aký to bol konkrétny prípad a kedy vlastne dostal advokát zaplatené. A kto platil
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ešte to nie je uhradené a okresný súd je povinný uhradiť trovy konania o tom rozhodol ústavný súd 27.03.2014 na zasadnutí. Po doručení rozhodnutia
    účastníkom konania nadobudol NALEZ ÚS právoplatnosť a to je dátum 04.06.2014.

    čiže príchod aj zdaniteľné plnenie 04.06.14 a číslo dokladu dať číslo toho NÁLEZU-číslo sp. zn.? Ďakujem
    Dáša_ aha, tak potom podľa mňa nemohlo byť minulý rok účtované. Urobila by som to tak, ako píšeš. A ako vs by som vyrobila asi vlastný číselný rad.
    maped No mám medzi ostatnými pohľadávkami fa č. (vlastný rad) a označenie dokladu čo smeruje do KV som zadala č. toho NALEZU t.j. sp.zn. IV.ÚS xy/2013-xy...tak toto som myslela že treba zrejme zadať.
      zbaliť
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Nemalo tam byt uctovane o buducich prijmoch (casove rozlisenie) na strane advokata, vo vyske ktoru si za dane ukony v 2013 narokoval (zjavne podla nasledneho rozhodnutia) a teraz na zaklade pravoplatneho rozhodnutia a z toho rezultujucej faktury ich aj rozpustit? Resp.ak spravne chapem otázku ze sa jedna o účtovníctvo advokáta a nie strany sporu - mi to skor vychadza na to, že každá strana si urcila do pojednavania svoje trovy t.j. aj naklady tohto advokáta a heho pravneho zastupenia, a sud v rozhodnuti okrem merita veci rozhodol aj o nahrade tychto trov jednou stranou tej druhej. Ale zaroven je isto dohoda medzi advokatom a klientom o vyske jeho odmeny, a ta cast ktora patri minimalne dla preukazanych vykonov do 2013 mala byt za ten rok aj casovo rozlisena v uctovnictve. Moja skusenost je ze advokat sa dohodol s klientom na odmene v strukture 50 eur/hod, za rok 2013 na pripade odpracoval 10 hod, v 2014 odpracoval 20 hodin a aj kauzu uzatvoril. Vystavila sa faktura na 30 hod á 50 eur v 2014; uctovalo sa v 2013 cez casove rozlisenie (CR) do vynosov a v 2014 čast priamo do vynosov a cast rozpustenie CR. Sud klientov priznal nahradu pravneho zastupenia len vo vyske cca 70% fakturovanej sumy, ale to si uz riesil klient vo svojom uctovnictve a voci protistrane.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ neúčtujú advokáti v jednoduchom účtovníctve? Tam sa účtuje o budúcich príjmoch?
    maped Ďakujem, ale jedná sa o jednoduché účtovníctvo!
    Simona Privat tak potom jasne, ze nie o buducich prijmoch, ja som tak automaticky predpokladala podvojne, lebo som mala s.r.o. advokata.
      zbaliť

    spracovanie účtovníctva advokátovi - konkrétny prípad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.