Zavrieť

Porady

evidenčný list

Ahojte :-)

Chcela by som sa opytat ohladne tych novych evidencnych listov. Mohol by mi prosim niekto tak v skratke vysvetlit,ako to funguje? Nebolo ich treba nahodou teraz niekedy odovzdavat? Ake su tam terminy? Myslim tie nove tlaciva zo Soc.poistovne. Je mi to take nesympaticke,ze sa s tym neviem pohnut. Dakujem.
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Myslíš dôchodkové evidenčné listy?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Pozri stránku www.socpoist.sk, evidenčný list dôchodkového poistenia a tam je aj lehota na odosielanie.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Ano,myslim tie.Ten material mam vytlaceny. Ja si to prestudujem.
0 0
metracik2 metracik2

metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac
evidencne listy dochodkoveho poistenia sa v roku 2004 posielaju len u vystupenych v roku 2004. Nove ELDP maju iny system zasielania
0 0
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

ELDP vedies pre kazdeho zamestnanca pocnuc rokom 2004. Na socialku ho posielas pri vystupe zo zamestnania, alebo ak Ti zamestnanec odchadza do dochodku. Teda ak Ti v roku 2007 odide zamestnanec, posles na socialku ELDP. Ak pocas roka zamestnanec necerpa neplatene volno, nema neospraveldnenu absenciu, pripadne neodide na matersku alebo vojensku sluzbu, da sa povedat, ze jeden rok predstavuje jeden riadok vykazu s typom "A". Vymeriavacim zakladom je VZ pre socialne poistenie a do kal. dni vylucenych dob patri osetrovne od prveho dna a choroba od 11 dna.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Dakujem velmi pekne za info :-} Medyicasom som si to nastudovala,ale som si nebola ista,ci som to dobre pochopila. Takze k 30.6.2004,resp.uz skor, som odoslala ELDZabezpecenia tak ako doteraz,take tie biele,za rok 2003. A teraz najblizsie poslem az vtedy,ked mi zamestnanec ukonci PP. Odchod do dochodku asi hrozi menej,su to vacsinou mladi ludia. No a pri ukonceni PP to treba stihnut do 3 dni,som zistila. Takze na odhlasenie mam 8 dni,ale na ELDP iba 3? Betari su to! :-] No a do toho noveho ELDP uz nebudem vypisovat za stare roky,aj ked prac.pomer by eventuelne bol od roku 1990? Nakoniec,za predchadzajuce roky uz maju podpisane karticky,takze to uz v socialke maju. Takze ak je to tak,tak som nezabudla na ziadnu povinnost. Uf :-} Vdaka za pomoc :-}
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Určite choroba až od 11. dňa? Ako som si to telefonicky overil u rôznych mzdárok, robí sa to rôzne. Niektorí píšu chorobu od prvého dňa, iní až od 11. Ako to je správne?
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Ja som v tomto dost velky diletant :-}, ale myslim si,ze logicky az od 11.dna,pretoze dovtedy su nemocni na krku zamestnavatelovi a poberaju Nahradu mzdy, nie Davku nemocensku... Akle chapem,ze v tomto state niekedy logika nieje to prave orechove :-}}}
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Myslím, že to nemá nič spoločné s tým kto platí, ale za koľko dní sa platí. Haló nech sa vyjadrí niekto, kto to vie naisto, alebo vám už všetkým padla?
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Caute, je to az od 11. dna, uz som to odovzdavala
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
no napríklad:
http://www.socpoist.sk/eldp/navod.pdf
0 0
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

Luci má pravdu , že až od 11 dňa platenia nemocenských dávok, ja som písala až na ministerstvo, že je to poškodenie občana , ale oni mi povedali, že to nie je ich parketa , pretože až od 11 dňa sa vypácajú namocenské dávky a to je ošetrené v ELDZ. Inak vypisovanie ELDZ ak odoberáte národné poistenie alebo sa nastavíte na www.socpoist.sk tam sú vysvetlivky postupu a môžete aj vpisovať ak nemáte program
pre to vytvorený .Ale zo začiatku roka kto mal ukončenie prac.pomeru a mal tam aj náhradu az prvých 10 dní tak to dal do vyluč.doby , ale ani teraz to hneď nezistia ak ste to tak vypísali.,tak sa netreba trápiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemocenské sa "vypisuje" až od 11.dňa. Je to síce proti zdravému rozumu, ale je to (na Slovensku v Soc.poisťovni) tak.
0 0
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

Trošku neskôr, ale predsa )

ELDP sa vystavuje počnúc rokom 2004 bez ohľadu na to, od kedy je zamestnanec vo firme zamestnaný. Teda aj keď nastúpil v roku 1999 a odíde v decembri 2004, ELDP bude obsahovať záznamy len od roku 2004.

Kalendárne dni vylúčených dôb sa pri chorobe určite "berú" až od 11. dňa, pretože v poučení sa píše, že tam patria dni, po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné a to je pri chorobe až 11 deň. Prvých 10 dní mu zamestnávateľ poskytuje "Náhradu príjmu".
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

alexxandra
} No a pri ukonceni PP to treba stihnut do 3 dni,som zistila. Takze na odhlasenie mam 8 dni,ale na ELDP iba 3?
To snáď nie? Keď zamestnanec odíde napr. 22.10., ale vo firme sa mzdy spracovávajú až po 31.10. a do ELDP treba uviesť aj príjem za 10.mesiac, atak ako by sa to mohlo podať do 3 dní???
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

My to robíme tak, že odchádzajúcemu zamestnacovi vypočítame mzdu v deň kedy odchádza, keďže podľa zákonníka práce má vtedy nárok na výplatu a aj to všetci využívajú. V ten deň vystavím aj všetky odhlášky, potvrdenia. Okrem toho ev. list musí aj podpísať.
0 0
fjanka fjanka

fjanka je offline (nepripojený) fjanka

Pracovník bol od 10.5. do 25.5.2004 na OČR (10 dní poberá nemocenské = vylúčené doby, 5 dni podľa §26 je prerušením poistného). Uvádza sa to v ELDP takto?


rok znak poist. od do VZ VZ vylúč. dôb KDvylúč dôb.
2004 A 01.01. 20.05. 89000 0 10
2004 A 26.05. 31.12 95000 0 0

Nechápem ale v návode na vyplennie ELDP na stránkach Soc.poisťovne odsek:Kalendárne dni vylúčených dôb - ošetrovanie člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania do skončenia potreby tohto ošetrovania. Rubrika sa nevypĺňa zamestnancom narodeným po 31.decembri 1984.

Je tých 5 dní prerušením, vylúčením, alebo čo? Komu a kam ich mám uviesť?
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Je to nelogické, ale je to tak. Tak ma inštruovala naša pobočka Soc.poisťovne. Pozri si tiež druhú stranu tlačiva ELDP, kde v " Návode ..."
pri kalend.dňoch vylúčených dôb sa dni náhrady prijmu počas DPN nenachadzajú , iba dni ... po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské ... . Pekný deň.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Tak toto bolo úplne neskoro. Prehliadol som skoro celú stránku. Pekný deń.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
a viete, čo je na nových ELDP najlepšie? že ich stačí naškrabať rukou a nemusím umierať pri písacom stroji, tak ako pri tých slabomyseľných starých kartónových kartách...z každej kraviny si treba vybrať niečo pozitívne, že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať