Zavrieť

Porady

Predaj bez DPH

Som zivnostnik, nie som platca DPH.
Mozem predavat hociaky tovar bez DPH, alebo su aj take ktore sa nedaju. Ak su take, tak v ktorom zakone to najdem? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ty predsa nepredávaš bez DPH !!! Nakupuješ a predávaš vždy s DPH, iba nemáš právo tú DPH na svojich faktúrach vyčísľovať !
    a na DF zasa odpočítavať.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Je to tak ako písše Lida DPH na svojich faktúrach nevyčísluješ a nemáš právo ani na odpočet DPH z došlých faktúr

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    cyberich
    Som zivnostnik, nie som platca DPH.
    Mozem predavat hociaky tovar bez DPH, alebo su aj take ktore sa nedaju. Ak su take, tak v ktorom zakone to najdem? Dakujem za pomoc.

    Síce je pravdou , že ako neplátca DPH nakupuješ tovar resp.všetok materiál potrebný k podnikateľskej činnosti s DPH , ale pri postupovaní a fakturovaní Tvojej činnosti na tento fakt neprihliadaš a fakturuješ všetky Tvoje služby a predaj tovaru bez DPH ....čiže túto osobitnú časť DPH nevyčísluješ vo faktúrach ani v žiadnom účtovnom doklade .

    Ale netreba však zabudnuť , že pre Teba je nadobúdacia cena včetne DPH a k tejto celkovej cene pripočítaš svoju maržu .

    Príklad :
    Nákupná cena na 100,- Sk / včetne DPH/
    Marža 20,- Sk
    Predajná cena za 120,- Sk / bez rozpisu DPH/

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zita5
    Síce je pravdou , že ako neplátca DPH nakupuješ tovar resp.všetok materiál potrebný k podnikateľskej činnosti s DPH , ale pri postupovaní a fakturovaní Tvojej činnosti na tento fakt neprihliadaš a fakturuješ všetky Tvoje služby a predaj tovaru bez DPH ....čiže túto osobitnú časť DPH nevyčísluješ vo faktúrach ani v žiadnom účtovnom doklade .
    vyznačené je zavádzajúce. Lepšie označenie je, že predáva tovar vrátane DPH, iba ju na dokladoch osobitne nevyčísľuje. DPH-čka je zahrnutá v cene. Ďalej to síce rozoberáš, ale podotýkam, že začiatočníka to mýli a zdanlivo aj neguješ predchádzajúce dva príspevky.
    Chcem zdôrazniť čitateľovi, že aj tvoj príspevok v podstate potvrdzuje to, čo už bolo dva razy povedané.... že neplatiteľ v skutočnosti predáva svoj tovar (služby) vrátane DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    vyznačené je zavádzajúce. Lepšie označenie je, že predáva tovar vrátane DPH, iba ju na dokladoch osobitne nevyčísľuje. DPH-čka je zahrnutá v cene. Ďalej to síce rozoberáš, ale podotýkam, že začiatočníka to mýli a zdanlivo aj neguješ predchádzajúce dva príspevky.
    Chcem zdôrazniť čitateľovi, že aj tvoj príspevok v podstate potvrdzuje to, čo už bolo dva razy povedané.... že neplatiteľ v skutočnosti predáva svoj tovar (služby) vrátane DPH.
    Lida , nie som si vedomá , že by príspevok bol zavádzajúci .....preto je tam uvedený príklad .

    Ak by to malo zadávateľa zavádzať , tak sa určite písomne vyjadrí .

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Priznám sa , že vysvetliť laikovi prečo je to vrátane DPH je riadna fuška.
    Včera som to vysvetľovala pri kupačke nášmu známemu /dôchodca/, ktorý si stále húdol len to, že pán doktor mu povedal koľko zaplatí za lieky bez DPH a raz nechápal prečo ho tá "lekáreň vždy okráda o DPH, ktorú mu na pokladničnom bločku účtuje!" Títo ľudia nevedia pochopiť prečo musí zaplatiť aj DPH! Veď on nie je podnikateľ. A ako sa majú dobre takí podnikatelia, lebo im štát tú DPH vráti! /Samozrejme ako komu, sú aj takí ktorí si predsa nesmú DPH odpočítať, ale to už taký dôchodca žiaľ asi nikdy nepochopí- s tými treba mať veľkú trpezlivosť/ .

    Jedno je však isté- aj neplátca podnikateľ , by si mal prečítať zákon o DPH. Prípadne ísť na školenie, tam je naozaj dosť priestoru nato, aby to celé pochopil.
    Súhlasím s názorom Lidy, nakoľko naozaj neplátca kupuje s DPH, ktorú si nemôže odpočítať a predáva s DPH, ktorú štátu neodvádza!
    Keď som povedala tomuto dôchodcovi, že môže byť rád, že nie je plátca, lebo keby vyrábal prútené korbáčiky na šibačku, tak by DPH musel štátu odvádzať- tak sa celkom ukľudnil, že tá "DPH" zostáva jemu, nakoľko nie je "pán podnikateľ -plátca DPH ".
    Ale ešte raz podotýkam, že sa jedná o starého človeka, pre ktorého zohráva úlohu aj tá jedna korunka a DPH je pre neho triedny nepriateľ.
    Naposledy upravil Lila : 18.04.06 at 05:55

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.