Zavrieť

Porady

Kontrola KV DPH

kontroluje sa Kontrolný výkaz DPH na Výkaz DPH?
4 komentárov     zbaliť
Žabinka tejto otázke nerozumiem ani trochu..
katka 23 ja rozumiem či sa kontroluje KV DPH s DP DPH
dejlik áno, či FÚ kontroluje, či sedí KV DPH na podaný výkaz DPH..
avalik dejlik, k DPH máme "kontrolný výkaz", "súhrnný výkaz" "daňové priznanie" ale samostatný "výkaz" DPH nepoznám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "Čo sa uvádza do kontrolného výkazu

    V kontrolnom výkaze sa uvádzajú podrobné údaje o jednotlivých daňových povinnostiach platiteľa DPH a o jednotlivých odpočtoch uplatňovaných platiteľom DPH za dané zdaňovacie obdobie. Podrobné údaje o uskutočnených a o prijatých zdaniteľných obchodoch sa budú vykazovať na základe vyhotovených a prijatých faktúr (aj zjednodušených faktúr príp. iných dokladov) o dodaní tovarov alebo služieb, z ktorých v tuzemsku vznikne platiteľovi DPH povinnosť platiť daň a z ktorých platiteľovi DPH vznikne právo na odpočítanie dane. Údaje o jednotlivých transakciách sa uvádzajú v tabuľkách A1 až D2.

    Do kontrolného výkazu sa neuvádzajú tie poskytnuté plnenia, ktoré sú platitelia DPH povinní uvádzať do súhrnného výkazu a údaje o vyvezených tovaroch do tretích štátov. To znamená, že nie všetky údaje, ktoré má platiteľ DPH uvedené v daňovom priznaní, budú uvedené aj v kontrolnom výkaze."

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...olny-vykaz-dph

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ja si ho kontrolujem a zatiaľ mi vždy sedel
    Takže podľa mň bežné transakcie su aj v KV ako aj v DP DPH
    Súhlasím že to nemusí platiť v špecifických prípadoch
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tamila súhlasím s Kejkou. V určitých prípadoch môžu byť rozdiely, ale tiež si kontrolujem, aby mi sedel. Stačí, ak by som zabudla pri účtovaní pokladne kliknúť ZF a vznikol by rozdiel.
    fortunka Akym sposobom to kontrolujete? Potrebovala by som nejaky typ. Mam DPH a KV a ako prekontrolujem ze su totozne? Podla sumarov? Netreba mi to komplikovane, nakolko mam vzdy v mesiaci iba doklady co idu do KV v danom mesiaci a ziadne specialitky... len mam velmi vela riadkov, cize take ze vyfajkam si po riadkoch nemozne (VF mam cca 1000 a DF 100+)
    kn-alka v akom programe pracuješ? ja pracujem v dvoch rozdielnych, v oboch mi pekne vytlačí v členení po oddieloch a riadkoch v priznaniach, potom už stačí len vedieť, že došlé fa + nákup pokladňa je v ktorom riadku DPH atď.
    fortunka MRPK/S, mne KV vytlaci iba tak ako je tlacivo. DPH si viem vytlacit aj podla typu DPH napr. ale aj teraz na to kukam ako teliatko a teda aj ked viem co je kde aj tak mi to nesedi
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna sa nemoze kontrolovat , lebo nemusia mat totozne udaje v jednotlivych mesiacoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.