Zavrieť

Porady

Evidencia a kontrola DIČ

Vystavujeme faktúry rôznym odberateľom. Na stránke Finančnej správy skontrolujeme IČDPH a v Zozname organizácii skontrolujeme IČO či je správne, alebo sa niekto náhodou nepomýlil. Problém máme vtedy, ak odberateľ nemá IČO ale má DIČ a nie je platcom DPH. Ako sa dá overiť, či má správne DIČ? Neviem ako je možné aj to, že nemá IČO. Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    DIČ nemáš šancu overiť.

    DIČ je povinnosť uvádzať len pri styku so správcom dane (§ 67 ods. 7 Daňového poriadku).

    doplnenie:
    ak ho vieš tak ho tam uveď
    ak má IČO, KV A1 ... pozri aj http://www.porada.sk/t249658-e-shop-...ml#post2596802
    Naposledy upravil avalik : 12.09.14 at 13:33
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    video Ano, ale na odberateľskej faktúre potom sa ani neuvádza? Máme ho zaradiť v kontrolonom výkaze do A1 alebo D2?
    avalik doplnila som odpoveď
    video prečítala som si to, predsa mi nie je jasné. Rada by som vedela, že keď má DIČ a nemá IČO a nie je platcom DPH či ho uviesť do A1 alebo do D2 v Kontrolnom výkaze?
    Žabinka do A1.. do D2 idú tuzemské dodania, ktoré sa neevidujú cez ERP vrátane faktúr, ak sú pre nezdaniteľné fyzické osoby (občania)-keď má DIČ, je považovaný za podnikateľa..
    avalik kto je ten odberatel? sukromna osoba? podnikatel? ... čo sa dáva do A1 máš v poučení - pozri si do zákona o DPH kto je zdaniteľná osoba - zjednodušene povedané každý kto má IČO - to, že niekto si nevybaví IČO ale nie je tvoja starosť - takže, kto je tvoj odberateľ?
      zbaliť

    Evidencia a kontrola DIČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.