Zavrieť

Porady

zabudnuta DPH

Sme kvartalni platcovia DPH.Na jednej z faktur z marca som zabudla uplatnit DPH - DPH za 1Q 2006 sme uz podali.....prosim o radu, ako to vyriesit....mozem tuto DPH dat do DP za dalsi kvartal....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi
    Sme kvartalni platcovia DPH.Na jednej z faktur z marca som zabudla uplatnit DPH - DPH za 1Q 2006 sme uz podali.....prosim o radu, ako to vyriesit....mozem tuto DPH dat do DP za dalsi kvartal....?
    Môžeš podať opravné DP.Ak je to dodávateľská faktúra,môžeš si odpočet uplatniť v nasledujúcom kvartáli, ale ak je to odberateľská, najlepšie riešenie je OP. Ešte nie je 25.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Daj opravné, kým nie je 25.4.2006. Nič Ti nehrozí, i keby si mala doplatiť DPH. Ešte stále máš dosť času.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ja mam ten problem, ze ako som urobila DPH za 1Q, uz ma system nepusti opravit DPH v marci....jedna sa o dodavatelsku fakturu - bude velmi velky problem, ked tu opravu urobim v aprili a DPH dam do DP za 2Q?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi
    ja mam ten problem, ze ako som urobila DPH za 1Q, uz ma system nepusti opravit DPH v marci....jedna sa o dodavatelsku fakturu - bude velmi velky problem, ked tu opravu urobim v aprili a DPH dam do DP za 2Q?
    To máš ten lepší prípad, z dodávateľskej si uplatníš odpočet v najbližšom DP. ALe nerozumiem softu,musí mať takúto možnosť.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Skús sa informovať u dodávateľa softu, nakoľko je to naozaj "zvláštnosť".
    S niečim takýmto predsa musí dobrý programátor počítať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi
    neviem, uz som to skusala z kazdej strany a nepusti ma k oprave nijakovsky nijako.....
    A čo ak by si musela podať dodatočné DP? Ani to neumožňuje?. AK ani to nie, je to jednoznačne chyba programovania. Obrátila by som sa na konzultanta softu, nech chybu programu odstránia, a doprogramujú tieto možností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.