Zavrieť

Porady

Dobierka z EU a DPH

Ahojte, potrebovala by som poradit. Na dobierku sme kupili tovar z CR a ja potrebujem vediet, ako je to teraz s DPH. Viete mi prosim niekto poradit? Sme platci DPH a obdrzali sme tovar tiez od platcu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michaela1
    Ahojte, potrebovala by som poradit. Na dobierku sme kupili tovar z CR a ja potrebujem vediet, ako je to teraz s DPH. Viete mi prosim niekto poradit? Sme platci DPH a obdrzali sme tovar tiez od platcu.
    Dakujem
    Tovar je potrebné samozdaniť. To znamená dopočítať dph.

    Michaela1 je offline (nepripojený) Michaela1

    Michaela1
    ale na faktúre nie je DPH, takze musim asi urobit aj odpocet.
    nevadi, ze je to zasielkovy predaj?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michaela1
    ale na faktúre nie je DPH, takze musim asi urobit aj odpocet.
    nevadi, ze je to zasielkovy predaj?
    Miesto dodania tovaru je tuzemsko. Je potrebné dopočítať daň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michaela1
    Dobre samozdanim, ale odpocitat si ju nemozem? To mi navysi cenu?
    Ak ste platcom dph a môžete si to uplatniť, tak si ju uplatnite aj v odpočte. Výsledná daňová transakcia bude potom nulová.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Michaela1
    Dobre samozdanim, ale odpocitat si ju nemozem? To mi navysi cenu?
    Ak ste platiteľ dane, tak sa nejedná o zásielkový obchod v zmysle ZDPH. Ak dodávateľ uviedol všetky vaše a jeho identifikačné údaje a na faktúre odvolávku na oslobodenie od dane, jedná sa o klasické intrakomunitárne nadobudnutie tovaru. Vypočítate si daňovú povinnosť a vznikne vám právo na odpočítanie dane.

    Viac si vyhľadajte na Porade. Je tu na túto tému veľmi veľa príspevkov. Napr.:
    http://www.porada.sk/t21501-nadobudn...ke-tovaru.html

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    V súvislosti s dobierkou z ČR:
    fa, ktoré mi prišli za tovar sú vystavené vždy pred dodaním tovaru a boli poslané spolu s tovarom.
    Dátumom na prepopčet kurzu je pre mňa deň vystavenia faktúry, deň zaplatenia dobierky a teda prevzatia tovaru alebo iný?
    Nemám v tom úplne jasno...
    Ja mám dobierku - faktúrú z ČR na sumu bez dane 4565,- SK a daň 867 ,- SK
    za tovar chcela by som sa opýtať ako bude dph vyčíslené v daňovom priznaní bude v riadku 15 alebo 14 ?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    marcelaStanakova
    Ja mám dobierku - faktúrú z ČR na sumu bez dane 4565,- SK a daň 867 ,- SK
    za tovar chcela by som sa opýtať ako bude dph vyčíslené v daňovom priznaní bude v riadku 15 alebo 14 ?
    ak mate Fa z ceska a vy ste platitel a povedali ste im vase ic DPH ,nemala by byt na fa dan. Vy by ste mali dosat Fa na sumu bez DPH az potom robite samozdanenie.

    Pri nadobudnudi podla §11 r. 16
    Naposledy upravil ALBO : 09.07.06 at 20:32

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    M0NIKA
    V súvislosti s dobierkou z ČR:
    fa, ktoré mi prišli za tovar sú vystavené vždy pred dodaním tovaru a boli poslané spolu s tovarom.
    Dátumom na prepopčet kurzu je pre mňa deň vystavenia faktúry, deň zaplatenia dobierky a teda prevzatia tovaru alebo iný?
    Nemám v tom úplne jasno...
    Pýtaš sa na prepočet kurzu pre účtovníctvo alebo pre DPH?
    Ja to robím tak, že pre účtovníctvo používam dátum prijatia tovaru aj s faktúrou, čiže prerátavam to kurzom prijatia a zápisu fakt. do účtovníctva.
    Pre DPH je viacej názorov, ktoré som si čítala v príspevkoch. Keď určite vieš, že faktúra je vystavená skôr, tak dátum pre DPH je 15 deň nasledujúceho kal. mesiaca, kedy nastalo nadobudnutie.
    Napíš keď tak ešte aké tam máš dátumy.
    Ja mávam také prípady, že v ten deň ako dodavateľ pošle tovar, vystaví aj faktúru, mám povrdenie z pošty na lístku dobierky a vtedy používam pre DPH a samozdanenie kurz ich vystavenia faktúry.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.