Zavrieť

Porady

11 komentárov     zbaliť
veronikasad Tvoj pracovný pomer počas materskej a rodičovskej dovolenky trval ?
blancagon pracovala som v jednej firme 10 rokov a potom som nastúpila na MD 3roky plus dalšie 3roky.
blancagon ano trval a stale trvá.
veronikasad Kedy skončí pracovný pomer ? Máš nevyčerpanú dovolenku ?
blancagon 4.10 ma malá 3 roky tak mám nastupiť do práce,ale kedže sme sa medzitým odťahovali,mám to daleko tak budem musieť ukončiť prac.pomer dohodou.
veronikasad 4.10. preedsa už bolo, ukončenie RD si mala zamestnávatelovi písomne oznámiť mesiac vopred. Mohla si si podstatne zvýšiť vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti čerpaním a preplatením dovolenky, ktorá ti vznikla počas druhej MD.
veronikasad doplň presné obdobie druhej materskej dovolenky, vypočítam ti nárok na dovolenku
blancagon prepáčte,to má byť 4.12 ,som omylom ťukla zle.
veronikasad Tak máš ešte čas, písomne oznámiť zamestnávatelovi ukončenie RD. O skončenie prac.pomeru budeš zrejme žiadať ty, preto nárok na odstupné ti nevznikne. Ale dá sa ešte niečo urobiť s čerpaním dovolenky.
blancagon Ano ja im to oznámim budúci mesiac.Musím isť k detom,pohladám papiere a zajtra vám napíšem tie dátumy,ďakujem.
veronikasad Doplnila som odpoveď v predch.príspevku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch (doba poistenia trvá aj počas MD a RD, ak trvá prac.pomer), máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Príjem manžela sa neberie do úvahy.

    Doplnenie :
    Dohodni sa so zamestnávatelom na ukončení pracovného pomeru dohodou dňa 5.12.2014. Na tento deň nech ti zamestnávatel vykáže čerpanie dovolenky (rod.dovolenka končí 4.12.2014). Ostatnú dovolenku, na ktorú ti vznikol nárok počas druhej materskej dovolenky nech ti pri skončení prac.pomeru preplatí.
    Podstatne ti to zvýši vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.
    Naposledy upravil veronikasad : 08.10.14 at 17:03
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    blancagon to mám,ja som ešte nebola nezamestnaná a to mám už 40 rokov,ďakujem Vám veĺmi pekne za radu,pekný večer želám.
    veronikasad doplň ešte to obdobie druhej MD
    blancagon to bolo dohromady,za sebou.
    veronikasad Materská dovolenka, to je obdobie, kedy si dostávala materské zo SP - nie rodičovský príspevok. Potrebujem presné obdobie, dostala si ho v rozhodnutí zo SP.
      zbaliť

    Končí mi rodičovská dovolenka a nemožem nastúpiť do zamestnania,mám nárok na podporu v nezamestanosti ak moj manžel je majitel a konatel firmy sro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.