Zavrieť

Porady

Môžu mi nepreplatiť čas strávený na porade, ak je porada mimo pracovný čas?

Dobrý deň,
zaujímalo či existuje medzera v zákone vďaka ktorej zamestnávateľ nie je povinný preplácať porady ktoré sú mimo pracovný čas. Respektíve ako sa brániť voči takýmto otrokárskym praktikám. Podľa mňa to nie je v poriadku, nie dosť že sa do práce musí človek dopraviť počas voľna, ale ani nie sú ochotný preplatiť jednu hodinu ktorú tam človek strávi. Ako sa môže človek brániť?
6 komentárov     zbaliť
marjankaj Ani čas strávený na fejsbúku ti nechce preplatiť?????
Nikto015 poprosil by som normalne otazky a odpovede .... ale aby som nebol na tvojej mentalnej urovni .... nejedna sa o moju pracu ... ja v mojej praci ak mam splneny plan si mozem robit co chcem .... ale na FB nechodim
marjankaj Ja by som zase poprosil o normálne a jasné otázky
taiko comu nerozumies? Ci mal zadavatel napisat miesto porady meeting?
buchač ...nie dosť že sa do práce musí človek dopraviť počas voľna...
==========================================

Sa čudujem, že si šiel z Bratislavy pracovať na niekde na Rusnaky... Ti kázal niekto ?
fortunka mimo pracovny cas a co takto mimo pracovnej naplne? ak je v pracovnej naplni zucastnovanie sa porad a inventur v ramci danej mzdy a nerata sa to ako nadcas... Predokladam, ze porady nie su kazdy den... tak hadam sa to da prezit Ked sa nejedna o tvoju pracu s kym chces bojovat? Ako vies objektivne zhodnotit co je a co nie je nadramec? Podla 8:00-16:30? ))) V tejto dobe je fajn mat pracu a neriesit malichernosti U nas pozadoval zamestnavatel byt v praci pol hodinu pred zaciatkom prace a taktiez sa vsetko balilo minimalne pol hodinu po tom... a ako to bolo odvovodnene? No pocas pracovnej doby sa pracovalo a mimo nej sa vsetko pripravovalo )))
Ale inak ano,mala by to byt praca nadcas a ak je to v den ked nie je smena tak tiez a moze ju zvolat aj mimo den smeny... samozrejme...ved ak tam maju byt vsetci, tak niekto urcite prave vtedy nepracuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak je porada zvolaná mimo pracovného času, ide o prácu nadčas. Pokiaľ nemáš v pracovnej zmluve klauzulu, že prípadná práca nadčas je zahrnutá v mzde, tak je zamestnávateľ povinný ti uhradiť nariadenú prácu nadčas v zmysle zákonníka práce.
    Nikto015 a nevadí že porada je v deň, v ktorý zamestnanec nie je v práci ... ak sa pracuje na smeny a v daný deň porady nemá smenu taktiež platí čo ste napísali?
    Tweety platí
    Nikto015 Ďakujem ....... ale skôr ako začne boj zo zamestnávateľom ... ma zaujímali nejaké bližšie rady resp. paragrafy ... alebo či nemá niekto podobnú skúsenosť .... ale za každú odpoveď ďakujem
    veronikasad V akej funkcii pracuješ ? O aké porady ide ?
    kopretinka 02.12.14 14:13 priradil do Porady
    kopretinka 02.12.14 14:13 odstránil(a) z Porady

    Môžu mi nepreplatiť čas strávený na porade, ak je porada mimo pracovný čas?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.