Zavrieť

Porady

Faktúra v nemčine.

Nemali by ste niekto náležitosti alebo Fa v nemčine?
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    Neviem, či máš na mysli formality:

    Rechnung - Faktúra
    Ihr Auftrag vom - Vaša objednávka z
    Auftragsnummer - číšlo objednávky
    Lieferdatum - dátum dodania
    Lieferscheinnummer - číslo dod.listu

    ostatné všetko ako aj u nás - dodávateľ-všetky údaje
    odberateľ tak isto...

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja mám faktúru v taliančine - tiež veľká sranda! Zaplatená v hotovosti a netuším, kde je tam napísané, že je to uhradené. Ďalší doklad o úhrade nemám - poučila sa, vyrobila vlastné doklady, ktoré šofér nosí už so sebou...

    mackova je offline (nepripojený) mackova

    mackova
    Všetky náležitosti presne: dátum splatnosti, to čo je v slovenčine by som potrebovala v nemčine.
    Amelia, mohla by si mi také poslať?
    Dík.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Marianna01
    Ja mám faktúru v taliančine - tiež veľká sranda! Zaplatená v hotovosti a netuším, kde je tam napísané, že je to uhradené. .
    A nebude sranda (alebo skôr problém) napr. pri kontrole ?
    Zákon o účtovníctve - § 4 ods. 1: "Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo a zostavovať účtovnú závierku v štátnom jazyku. Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štátnom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa § 8 ods. 5"
    Podmienku zrozumiteľnosti asi bez problémov splní faktúra v českom jazyku. Možno aj v angličtine (niektorí pracovníci DÚ absolvovali za peniaze daňových poplatníkov kurzy angličtiny ). Ale neviem, či sú kontrolóri povinní rozumieť napr. po taliansky ...

    bejby je offline (nepripojený) bejby

    bejby
    Dobrý večer,
    neviete mi niekto poradiť, či takýto web ako je Porada existuje v Nemecku? Našla som len www.emuenzen.de, má dokonca aj podobu našej porady, lenže ja potrebujem poradiť konkrétne veci z nemeckých daňových predpisov.
    Ďakujem a prajem pekný večer.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    andrej_rv
    A nebude sranda (alebo skôr problém) napr. pri kontrole ?
    Zákon o účtovníctve - § 4 ods. 1: "Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo a zostavovať účtovnú závierku v štátnom jazyku. Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štátnom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa § 8 ods. 5"
    Podmienku zrozumiteľnosti asi bez problémov splní faktúra v českom jazyku. Možno aj v angličtine (niektorí pracovníci DÚ absolvovali za peniaze daňových poplatníkov kurzy angličtiny ). Ale neviem, či sú kontrolóri povinní rozumieť napr. po taliansky ...
    O tom hovorí § 4 ods. 8 zákona o účtovníctve, v ostatnom súhlasím, ale keď sa daňový úradník zatne, že nievie po česky, tak je TALIAN- je to jasné???

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    No k tomuto len toľko: nechcite obchodovať s Talianskom
    Ako som písala vyššie - aj príjmový doklad dostať od nich je dosť komplikované. A ešte chcieť od nich, aby mi písali faktúru po slovensky...
    Neobchoduje tu niekto s Čínou?
    Prosím Vás,
    potrebujem poslať súrne predfaktúru do Švédska. Nie sme platiteľmi DPH. Prosím Vás pomôžte kto má skúsenosti s takouto faktúrou. Potrebujem mať (náležitosti) aj v anglickom jazyku? Prosím, prosím....

    Vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.