Zavrieť

Porady

Opravená faktúra z titulu odpočtu DPH zo zálohy a KV

Manžel dodávateľa, ktorému platí zálohu za tovar a neskôr zaplatí zvyšok ceny. K obom je doklad z ERP, k zálohe zálohová FA bez DPH, k doplatku faktúra, kde vyúčtujú celú DPH. Doteraz sme mali takéto prípady v rámci jedného mesiaca. V mesiaci október a november sa záloha a vyúčtovanie prelínalo. Najprv dostal ako vždy zálohovú FA bez udania DPH s blokom z ERP ( dátum 10/14) a potom klasicky faktúru s uvedením celej DPH z celej ceny a s blokom z ERP na zvyšok sumy (dátum 11/14). Neskôr mi prišli opravené faktúry z titulu odpočtu DPH z zálohy a zároveň nám opravovali chybné IČO. Z dôvodu, že som sa zamerala na opravu chyby IČO som nejako prehliadla dátumy opravných faktúr, že na opravených faktúrach je časť DPH vyfakturovaná s dátumom dodania 10/14 a druhá časť DPH s dátumom 11/14. DP a KV k DPH za 10/14 som podala bez opravenej zálohovej faktúry. Chcem sa opýtať či je to veľký problém. Môžem to podať ako keby sa to neprelínalo z mesiaca do mesiaca, alebo musím podať dodatočné priznanie k DPH a KV? Ďakujem za rady a názory Vás všetkých skúsených.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    No ... keďže u teba ide nie o daňovú povinnosť, ale o uplatnenie odpočtu zo zálohovej faktúry s DPH, tak máš podľa § 51 právo odsunúť nárok na odpočet. Dodatočné by som nepodával, určite ťa za to nebudú sankcionovať .
    kubkokubko dakujem za odpoved

    Opravená faktúra z titulu odpočtu DPH zo zálohy a KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.