Zavrieť

Porady

Systèm ukladania účtovných dokladov

Ako začínajúca účtovníčka by som potrebovala radu ohľadom archivácie účtovných dokladov. Spôsob archivácie našej predchádzajúcej účtovníčky sa mi zdá trocha chaotický,nevyhovuje mi, avšak ja s tým nemám žiadne skùsenosti, toto bude moja prvá účtovná závierka. Vedel by mi niekto napísať svoj systèm, prípadne objasniť, či neexistujú nejakè pravidlá, ktorè treba dodrziavať? Ďakujem !
(Ùčtujem v sùstave JÚ, platiteľa DPH)
9 komentárov     zbaliť
veronikasad aký bol "systém" predchádzajúcej účtovníčky ?
Eszter Pálmay Ona ukladala doklady v tom poradi, ako boli zapísanè v peňažnom denniku, neuhradene faktury dala na koniec. Nepaci sa mi na tom to, ze sa miesaju faktury a VPD, a ze sa v tom tazko hlada, pretoze faktury nie su zotriedene podla poradoveho cisla ale podla datumu zaplatenia
veronikasad V niektorých firmách mám aj ja tento systém, že fa (došlé aj vyšlé( prikladám priamo k pokladničným dokladom alebo bankovým výpisom. Kontrolori DU nemali žiadne výhrady, niektorým sa to zdalo prehladnejšie ako faktury v samostatnom šanone. Na konci roka tlačím knihu pohľadávok a záväzkov, kde je uvedený dátum úhrady a číslo dokladu.
marjankaj Veronika, ale kontrola na DPH by asi nadšená nebola.
veronikasad Sú to klienti, ktorí platia načas, veľmi málo faktpr sa presúva do ďalšieho mesiaca. Nemali výhrady ani u platitela DPH. (ale nebola to vyslovene kontrola na DPH)
Eszter Pálmay Takze si mozem ukladat zvlast faktury, zvlast blocky s VPD a k tomu si vytlacim penazny dennik?
veronikasad U klientov kde to takto robím (DF a VF v samostatných šanonoch) k PPD a VPD prikladám aj prefotenú kopiu fa, na bankový pýpis píšem interné číslo fa
Eszter Pálmay Dakujem pekne!
fortunka tak ja by som nechcela k bv alebo pokladni prefocovat vsetky faktury, ale pre kontroly je to prehladnejsie.. inak skoncia na stole s 3 sanonmi naraz.. ja z toho dovodu mam mesiac po kope
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Účtovníctvo Zuzana s.r.o.
    ja ukladám doklady podľa druhu, osobitne fa vystavené, fa prijaté, pokladničné doklady,interné doklady.
    Kama50 ja taktiež

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja ukladám taktiež najprv vystavené faktúry, došlé faktúry, pokl. doklady, k nim vytlačím pokl. knihu a invent. pokladníc, bank. výpisy, k nim zase vytlačím knihu účet v banke, potom interné doklady. A takto mám každý kvartál zvlášť. V poslednom mám vytlačený aj peňažný denník a celkovú uzávierku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Tiež takto... ale mám to delené po mesiacoch (veľa dokladov), interné doklady mám osve šanon s uzávierkovým šanonom, kde dávam aj CD so všetkými výstupmi a zálohami a daňové priznanie v el.podobe aj podanie papierové (ak je), lebo to často potrebujem aj keď sú už zarchivované ostatné doklady
    Eszter Pálmay A ako archivujete dlhodobý majetok? Stačí zoznam majetku, alebo mám vytlačiť každú kartu zvlášť?
    fortunka Na dlhodoby majetok mam zvlast sanon (tenky :P) a tam mam normalne na kazdy kus kartu s odpisovym planom atd. Mám pri tom aj kópie faktúr a úhrad a pod. Aby sme to nemuseli v archive hladať dozadu... Drobný majetok nijak, akurat sa chystám urobiť iba "zoznam", pre pokoj v duši.
      zbaliť

    Systèm ukladania účtovných dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.