Zavrieť

Porady

Krtko v záhrade...

Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

svokra ho má tiež - vyskúšali už hádam všetky osvečené rady -vytápajú ho,do dier zapichujú skl.flaše a búchajú do nich, len jed neskúsili
krtko odoláva
susedia majú mačku a krtka nemajú :-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Silvia XX Silvia XX

Silvia XX je offline (nepripojený) Silvia XX

No a my máme psa a záhrada rozrytá 2krát - raz od krtka a raz od psa.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Máme narobené také "udelátka" z plastových fliaš. Narežú sa po obvode krídelka a na kovovú tyčku sa navlečú hore dnom. Keď sa do flašiek oprie vietor flaška rotuje ako veterník, no a buchoce a krtko sa, že vraj bojí. Od tej doby, čo tie flašky máme krtko je väčšinou u susedou.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja mám dobrú skusenosť s cibuľou. Do fľaše 1,5 l dám pokrájanú celú cibuľu, naplním vodou a nechám cez noc stáť. Potom túto vodu nalejem tam kde má krtko svoje miesta. A krtko si zbalí batôžtek a ide tam kde mu dajú pokoj.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ja síce nemám osobnú skúsenosť, ale moji známi (keď im ostrihám psa) dávajú do dier jeho srsť a vraj to pomáha Takže nemusíte práve strihať psa, (ak to nie je vhodné) ale stačí ho poriadne vyčesať a srsti bude určite dosť.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

My sme kúpili "krtkostop" - nejaké kamienky, ktoré čosi vylučujú, len čo sa dostanú do kontaktu s pôdnou vlhkosťou. Len sú nebezpečné, pri dotyku s vodou vraj vybuchujú! Keďže máme deti, od aplikácie sme ustúpili . Ktovie, možno to pomáha. A nebolo to drahé, len nejakých 50,- Sk
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Nám pomáha taká červená rastlinka, (odfotím ju cez víkend a prilepím sem na Poradu, lebo netuším, ako sa volá) vždy z nej necháme na jeseň, aby sa rozmnožila, aby jej bolo viac a aby bola rovnomerne "posadená" po záhrade. Je to účinné proti nájazdom krtkov...
Len tento rok nám, žiaľ, asi vymrzla a máme návštevu po celom trávniku... Ale našťastie, rodičia jej majú na záhrade hojne, takže musíme popresádzať.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Viera123
Nám pomáha taká červená rastlinka, (odfotím ju cez víkend a prilepím sem na Poradu, lebo netuším, ako sa volá) vždy z nej necháme na jeseň, aby sa rozmnožila, aby jej bolo viac a aby bola rovnomerne "posadená" po záhrade. Je to účinné proti nájazdom krtkov...
Len tento rok nám, žiaľ, asi vymrzla a máme návštevu po celom trávniku... Ale našťastie, rodičia jej majú na záhrade hojne, takže musíme popresádzať.
Vierka neverím že ti vymrzla. Ona je veľmi odolná.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Elena Navrátilová
Vierka neverím že ti vymrzla. Ona je veľmi odolná.
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Moji rodičia tiež majú tú červenú rastlinku na krtkov už dosť rokov, ešte ani jeden rok im nevykapala. Vždy jej bolo dosť (hlavne na chodníkoch).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Viera123
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?
Vierka my sme ju tento rok zasadili , som zvedavá či to pomôže.Tiež som počula , že je účinná , no však uvidíme
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Viera123
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam...
Možno ju zožrali krtkovia... :p
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Viera123
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?
Vierka my sme mali tú bylinu po celej záhrade, takže teraz sme radi, že ju už nemáme. Po celej záhradkárskej osade sa v určitom časovom období jej nemohli záhradkári zbaviť. Teraz ju u nikoho nevidno. Krtkov áno, aj vtedy aj teraz. Asi máme dobrých červíkov. xi xi:p
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Elena Navrátilová
Vierka my sme mali tú bylinu po celej záhrade, takže teraz sme radi, že ju už nemáme. Po celej záhradkárskej osade sa v určitom časovom období jej nemohli záhradkári zbaviť. Teraz ju u nikoho nevidno. Krtkov áno, aj vtedy aj teraz. Asi máme dobrých červíkov. xi xi:p
Hm... neviem, my, pokiaľ sme ju mali, bol pokoj, sem - tam sa možno objavili krtkovi, ale to bolo v prípade, že rastlina bola na opačnej časti záhrady...
Ale verím, že sa jej vaši záhradkári nevedeli zbaviť, veľmi ľahko semená vietor odfúka.. Treba ju vyzbierať skôr, ako semená dozrejú.
0 0
TADO TADO

TADO je offline (nepripojený) TADO

Všetkým ktorí sa zapojili do diskusie o Krtkovi Ďakujem!!!
Všimnite si, že už píšem o tom zvieratku s veľkým "K".
Moje pokusy a aj Vaše rady hravo zvláda a my sa zrejme naučíme s ním žiť - len neviem čo s čerstvo narytou pôdou - tak si robím "superkrtinec". Dúfam, že keď ho nájde, tak sa zľakne obrkrta...

Ešte raz vďaka. TADO
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Tie plastové fľaše vôbec nefungujú, mám čerstvého suseda - chalupára z Blavy, urobil si krásny trávnik, páči sa aj krtkom, tak ho často navštevujú. Sused je z toho nešťastný, začal bojovať proti krtkom ekologicky, kúpil si aj taký prístroj, ktorý by ich mal odplašiť, potom použil plastové fľaše. Chodí na chalupu každý týždeň, chudák bude prekvapený, keď zistí, že asi 15 cm od fľaši má zase krtinec a to si pred 2 týždňami nasial novú trávičku. Už manželovi spomínal, že sa na to vykašle a začne používať chemikálie, lebo takto bojoval už vyše 2 rokov.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

TADO
Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
Hm, neviem čo si mám o Vás myslieť.
Krtko ako živočích, nevie že vami obrábanú pôdu znehodnocuje hľadaním si potravy. Predpokladám, že máte v záhrade množstvo hmyzu, dážďoviek. Ak Vám tak vadí súčasť prírody, ktorou je krtko , určite sa snažte ho dostať z vašej záhradky humánnym spôsobom.zabíjanie nie je riešenie.Krtko vás práve zbavuje rôznych škodcov. Potom sa nečudujte, že sa Vám premnožia v záhrade aj tieto živočíchy, lebo systematicky ste sa snažiíte vyhubiť ich predátora.
0 0
mikkes1 mikkes1

mikkes1 je offline (nepripojený) mikkes1

už prezradí konečne niekto ako sa volá ten čarovný kvet červenej farby ktorý vraj krtka odpudí....
Budem Vám povdačný naj na mikkes1@azet.sk dakujem
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Ja som čítala, že je dobrý naftalín dať do dier. skúste, neviem či je to pravda, ja záhradku nemám,
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
TADO Pozri príspevok
Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
TADO, nechcem Ti brať ilúzie, ale krtko na NÁVŠTEVU nechodí. On sa hneď nasťahuje aj s celou rodinou. Jeden čas som si aj ja myslela, že už odchádza, keď sme kúpili solárny odpudzovač, ale oni sa presťahovali len kúsok ďalej. Okrem sadistických zásahov som už vyskúšala všetko, ale zatiaľ krtko silno vyhráva. Eva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať