Zavrieť

Porady

Krtko v záhrade...

Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
širi širi

širi je offline (nepripojený) širi

proti krtkom na zakladanie trávnika existujú nejaké ochr. siete,a tiež som čítala, že je účinné zahrabať zdochnutú surovú rybu obalenú v droždí....neviem, treba vyskúšať
0 0
jintrax jintrax

jintrax je offline (nepripojený) jintrax

Mohol by mi niekto povedat ako sa vola ta cervena rastlina? majkimolnar@post.sk nasho rodineho krtka mam uz plne zuby
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
jintrax Pozri príspevok
Mohol by mi niekto povedat ako sa vola ta cervena rastlina? majkimolnar@post.sk nasho rodineho krtka mam uz plne zuby
netusim ako sa vola, ale krtkovia ju maju na haku.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
My sme krtka vyhnali takto: železná týčka, na nej fľaša plastová v ktorej sú urobené dvierka-otvorené. Máme ich na chalupe asi 5 ks a krtko úplne zmyzol.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
ALDA Pozri príspevok
My sme krtka vyhnali takto: železná týčka, na nej fľaša plastová v ktorej sú urobené dvierka-otvorené. Máme ich na chalupe asi 5 ks a krtko úplne zmyzol.
trochu blizsie to definuj to ako tyc je zapichnuta v zemi a plastova flasa s dvierkami ma vytvarat hluk pri vetre, ktory krtkovi vadi a tym padom zmizne? co ak je krtko okrem toho ze nevidi, este aj nepocujuci?
alebo to si krtko nebodaj nastupi do tych dveri a bude cakat ako vo vytahu alebo co robim si zarty, ja viem. uz idem prec.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
tiny77 Pozri príspevok
trochu blizsie to definuj to ako tyc je zapichnuta v zemi a plastova flasa s dvierkami ma vytvarat hluk pri vetre, ktory krtkovi vadi a tym padom zmizne? co ak je krtko okrem toho ze nevidi, este aj nepocujuci?
alebo to si krtko nebodaj nastupi do tych dveri a bude cakat ako vo vytahu alebo co robim si zarty, ja viem. uz idem prec.
Písala som o tom preto, lebo to zabralo. Postup: tyč zastrčíš do zeme, na plastovej fľaši v strede urobíš dvierka-necháš voľne otvorené, zatvorenú ju nasadíš na tú tyč./na dne urobíš dieru, aby sa dala nasadiť/
Asi ten hluk vetra, ktorý tá fľaša vyvoláva ho odplašil. Či je hluchý, alebo nie neviem, ale hlavne, že od nás utiekol a aj od dvoch susedov.
Naposledy upravil ALDA : 31.05.07 at 15:37
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som objavila v Tescu nejaký prípravok, ktorý vraj vyháňa krtka zo záhrady. Podľa návodu to vyzeralo zaujímavé. Keďže takého podnájomníka našťastie nemám, tak som to nekúpila. Skúste sa na to pozrieť. Možno pomôže aj za cenu že sa naťahuje len do susedov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som tým smradom pustil do dier trochu propán butánu a zmizli tak ako sa zjavili.100% účinok.
0 0
fristil fristil

fristil je offline (nepripojený) fristil

mimuška Pozri príspevok
svokra ho má tiež - vyskúšali už hádam všetky osvečené rady -vytápajú ho,do dier zapichujú skl.flaše a búchajú do nich, len jed neskúsili
krtko odoláva
susedia majú mačku a krtka nemajú :-)
Ja som mal tiež krtka v záhrade a môj priateľ mi poradil. Neveril som jeho rade, ale i tak som ju vyskúšal. Zabrala.
Ostrihané vlasy od holiča napchať do dier. Od toho času nebol asi rok. Teraz sa objavil zase. Musím zájsť k holičovi.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

My sme si mysleli tiež, že máme podnájomníka krtka, ale sú to hraboše...šarapatia jedná radosť...podhrýzajú čo sa dá, už padla za obeť krásna päťročná čerešňa...zelenina...kríčky...Ako sa dá brániť proti ním...Poraďte mi...ďakujem...
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Neviem, je to táto rastlina?

http://www.casopiszahradkar.sk/index...&ArticleID=249
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ježko na tom prípravku čo som objavila v Tescu na krtkov bolo písané, že to pomáha aj na hrabošov. Skús sa na to pozrieť. Inak doporučujem mačky - aj mne strážia záhradu mačky od susedov a nemám tam žiadnu myš ani hraboša. Dier od hrabošov a myší bolo veľa, ale zatiaľ som žiadneho nevidela. Na hrabošov dostaneš aj bežne v predajni také červené kúsky návnad, tiež pomáhajú. Vyskúšaj, neviem ako sa to volá, ale kŕmila som s tým myši aj ja. Viem že tam bolo písané, že je to aj na hrabošov.
0 0
dubinak dubinak

dubinak je offline (nepripojený) dubinak

Skúsim tie Vaše rady poraďáci.Ja som kúpil solárny odpudzovač krtkov a krtko si veselo ryje okolo odpudzovača.Zbytočne vyhodené peniaze.Prajem veľa uspechov.
0 0
mriezka mriezka

mriezka je offline (nepripojený) mriezka

Krtko neznáša pachy. Ak do diery dostaneš niečo, čo má veľmi ostrý pach, tak ho to odplaší. Okrem toho má veľmi citlivý rypák. Ak mu dáš do protismeru otrnený konárik z malinčia, alebo chlpy zo psa, resp. bársčo, čo môže mať nepríjemný dopad na jeho ňufák, tak skôr, či neskôr odíde. Ale ak niečo strčíš do diery, tak tú dieru nevytápaj, lebo tak si vyryje inú. Ale musíš byť vytrvalý... buď to vzdá on, alebo Ty. Veľa šťastia!
0 0
mriezka mriezka

mriezka je offline (nepripojený) mriezka

Ježko Pozri príspevok
My sme si mysleli tiež, že máme podnájomníka krtka, ale sú to hraboše...šarapatia jedná radosť...podhrýzajú čo sa dá, už padla za obeť krásna päťročná čerešňa...zelenina...kríčky...Ako sa dá brániť proti ním...Poraďte mi...ďakujem...
Mačka!
0 0
rekib rekib

rekib je offline (nepripojený) rekib

vyskusali sme vela - krtko je stastny....
- solarno-piskaci : vysledok bol, ze rano som hned vedla neho nasiel novy kopcek
- handry napustene petrolejom - okrem toho , ze sa nam flasa vyliala aj doma ! vysledok : len smrad ... a dalsie kopceky
- dymovnice proti krtkom ... smrad...minus dalsie 1000 SK
- voda ... PRD
- macka na zahrade - ma kratke labky
- pasca na krtkov (nemoze z nej von )- u suseda to vraj zabralo ! chytil sa !
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Krtko sa rad zdrziava tam kde sa viac polieva, pretoze sa tam drzia cerviky, takze ma tam viac obzivy. Ked sa mi zacnu tvorit kopceky v zahrade, ja na kazdom urobim dierku a tak ich vyzeniem k susedom. Zatial sa mi to vzdy osvedcilo.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ALDA Pozri príspevok
Písala som o tom preto, lebo to zabralo. Postup: tyč zastrčíš do zeme, na plastovej fľaši v strede urobíš dvierka-necháš voľne otvorené, zatvorenú ju nasadíš na tú tyč./na dne urobíš dieru, aby sa dala nasadiť/
Asi ten hluk vetra, ktorý tá fľaša vyvoláva ho odplašil. Či je hluchý, alebo nie neviem, ale hlavne, že od nás utiekol a aj od dvoch susedov.
Krtka už dávno nemáme.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

No nám ta fľaša vôbec nezabrala. Jedným zo spôsobov je tá mačka (samozrejme nie nejaká leniva) Niekto tu napísal, že má kratke labky, ale veď ona si naňho počka kým nevylezie. Naša mačka nám nosí kadečo. Od vtákov cez hraboše až po krtkov a myši.
Alebo stačí naňho zapoľovať. Ževraj o pol dvanástej na obed začínajú ryť. (Môj otec tak chytil už niekoľkých) A potom ho seknuť s motykou, rýľom, alebo ja neviem akým ešte záhradným náradim.
Najlepšie je ho chytiť, lebo iba keď ho odpudiš, tak prejde k susedovi a ten ho zas odpudí k tebe.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Propán- bután 100% účinok. Mačka to dokonala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať