Zavrieť

Porady

Krtko v záhrade...

Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
pomôže aj C4
0 0
mackx mackx

mackx je offline (nepripojený) mackx

Krtko? Skúšal som všetko možné od petárd cez dymovnice, kadejaké fľašky a paličky zasunuté do zeme a všelijaké odpudzovacie repelenty. Výsledok? Nič. Vlastne áno: krtko sa presunul o kúsok ďalej a záhrada vyzerala ako tankodróm. Veď sa niet čomu diviť. Skúšali ste húkať na fľaši? Pod správnym uhlom a tlakom to vydá húkanie, ale ako by to urobil vietor to naozaj
neviem...dymovnice krtka nemohli prekvapiť, lebo v rámci prípravy civilnej obrany nafasoval masku a asi sa dobre bavil...púšťal som mu aj elektrinu do zeme, vyplašil som okrem baníkov a krtka všetko živé, ale krtko čakal so skúšačkou, kedy to vypnem a vzápätí sa aktivizoval a odmenil ma novými kôpkami, vlastne kopami. Tak teda čo s ním? Neverím výrobkom, predávaným v reklamách, ale kúpil som v TV Products solárny odpudzovač tejto hávede za 499.- SK a som spokojný. Už na druhý deň krtko emigroval na neznáme miesto a moja záhrada cca 25 x 20 m je bez nevítaných nájomníkov, či návštevníkov. Môžem naozaj vrelo odporučiť, naozaj to funguje!!! Mnoho úspechov.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Mali sme nie jedného, ale viacerých krtkov! Pomoc je jednoduchá, stačí na výfuk auta nastoknúť hadicu z vysávača, druhú stranu strčiť do krtinca, naštartovať auto a nechať ho bežať cca 20-3O min. Od tej doby čo sme toto urobili, nevieme, čo je to krtko v záhrade!!!!
0 0
mackx mackx

mackx je offline (nepripojený) mackx

Milí poraďáci, ten kto si kúpi solárny odpudzovač, nech si aj prečíta návod na použitie, pretože môj švagor tiež kúpil a sťažoval sa mi, že krtko veselo funguje ďalej. Keď som sa ho spýtal, či mu ten prístroj piští, povedal, že nie a bol veľmi prekvapkaný, že ten môj áno. Kúzlo spočíva v tom, že tam vnútri je taká krytka, ktorú treba vybrať, lebo inak ten odpudzovač naozaj nefunguje. Tá krytka tam totiž funguje, ako vypínač. Veľa úspechov v boji. A ešte jeden poznatok: dobre funguje aj sírový knôt, ktorý sa používa vo vinárstve na sírenie sudov. Len ho treba zložiť na polovicu, vložiť doň zapálenú prskavku a takto vsunúť do krtkovej diery, inak ten knôt samotný po zasypaní diery zhasne. Tá síra, ktorá sa uvoľní z toho papierika, je doslova a do písmena peklo a nielen pre krtka.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ten solárny odpudzovač sme kúpili aj my, asi pred 2 mesiacmi. Náš milí krtko sa od nás odsťahoval.... k susedom
Sused sa teraz len čuduje, prečo my už krtince nemáme. No neviem či prezradím. Čo ak sa zase nasťahuje k nám?
0 0
Palko Palko

Palko je offline (nepripojený) Palko

Ťažka rada ,rozhodol som sa kúpiť solárny odpudzovač v postschope lebo bol cenovo najvýhodnejší. Keď prišiel balík tak som to hneď skúšal. Výrobok som musel reklamovať (keď kupujete cez internet si treba niečo vytrpieť) a po oprave som začal skúšať. Sprvoti som si myslel že som kúpil dobre ale postupom času a zrejme aj KRTI si na zvuky zvyknú a sú tam kde boli. Dokonca 1m od odpudzovača ten sk..vi syn KRT začal riť. Prepáčte za výrazy ale toto zviera ma doslovne vytáča a nezáleží mi že je chránené.Takže záverom možno povedať že kúpa bola vyhodené peniaze a účinnosť je skoro nulová.Komerčný úspech je postavený na neznalosti kupujúceho ktorý vyskúšal už všetko len toto nie.Takže bojujem ďalej a zároveň trpím.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Tak s tým psom to vyskúšam..pokial tam nemusí ísť celý pes a pomôže to..budem rád
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Palko Pozri príspevok
Ťažka rada ,rozhodol som sa kúpiť solárny odpudzovač v postschope lebo bol cenovo najvýhodnejší. Keď prišiel balík tak som to hneď skúšal. Výrobok som musel reklamovať (keď kupujete cez internet si treba niečo vytrpieť) a po oprave som začal skúšať. Sprvoti som si myslel že som kúpil dobre ale postupom času a zrejme aj KRTI si na zvuky zvyknú a sú tam kde boli. Dokonca 1m od odpudzovača ten sk..vi syn KRT začal riť. Prepáčte za výrazy ale toto zviera ma doslovne vytáča a nezáleží mi že je chránené.Takže záverom možno povedať že kúpa bola vyhodené peniaze a účinnosť je skoro nulová.Komerčný úspech je postavený na neznalosti kupujúceho ktorý vyskúšal už všetko len toto nie.Takže bojujem ďalej a zároveň trpím.
krásna skúsenosť - pridám svoju so solárnym odpudzovačom:
Krtko ostal my sme skoro ušli... vydával také zvuky, že budili nie len nás, ale aj susedov... na nervy... teda tiež neodporúčam!
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, ozaj zaujímavé, každý má iné skúsenosti so solárnym odpudzovačom. Ja nedám na to dopustiť. Okolo nás káždý má krtkov, len my nie. / Teda tento rok, ale dúfam, že takto to bude aj budúci/ No neviem, či na zimu ho mám vybrať zo zeme a vypnúť, alebo má zostať v zemi ?
0 0
jazzy jazzy

jazzy je offline (nepripojený) jazzy

Z vlastnej skúsenosti: naftalín. Ale ten klasický smradľavý, predávajú ho v takých tubách. Jednu tabletku vopchám do diery čo najhlbšie, prípadne za 2-3 dni zopakujem. Zatiaľ to fungovalo vždy. A naša mačka občas donesie krtka od suseda alebo z lesa.
0 0
Machana Machana

Machana je offline (nepripojený) Machana

Ahojte spolubojovníci! Aj s môjho trávnika sa behom pár dní stal "tankodrom". Tak som vyhlásila vojnu. Dlho vyhrával krtko,ale asi dva týždne to vyzerá,že som našla spôsob,ako na neho. Tu je: Pripraviť si SAVO, papierové vreckovky,dlhší pevný drôt,alebo ohybnú paličku.Každý krtinec opatrne rukou odhrnúť a tak nájsť dieru. Papierovú vreckovku pokrčiť do guličky a nalieť na ňu SAVO. Potom opatrne guličku vsunúť do diery drôtom,alebo paličkou,pozor nie kolmo,ale šikmo,tak ako ide diera. Potom dieru zahrnúť zemou. Zdá sa,že to zabralo a krtkovi Savo nevonia. Tak veľa zdaru a napíšte, či to zabralo aj u vás.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Treba vyskúšať zariadenie cvrček II. Mám overené informácie že funguje spolahlivo práve idem zakúpiť do Čiech lebo na Slovensko neposielajú... Ak niekto chce zakúpim aj pre neho.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

wabi Pozri príspevok
Treba vyskúšať zariadenie cvrček II. Mám overené informácie že funguje spolahlivo práve idem zakúpiť do Čiech lebo na Slovensko neposielajú... Ak niekto chce zakúpim aj pre neho.
Môžeš poskytnúť o ňom viac info?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Chudák krtko. Veď on nám len pomáha prevzdušňovať pôdu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Valčake Pozri príspevok
Chudák krtko. Veď on nám len pomáha prevzdušňovať pôdu.

toto som skúšala, bohužiaľ to v praxi s mojím "vyháňačom" lístia vôbec nefunguje
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

také jsme už vyzkoušely petardy takové speciální vykuřovače uřízlou petlahev tu zdárně vyhrabával nic a pak došel inzerát na solární vibrační rušič a zabralo to ale né ten za 250 kč stál okolo 460 kč ale nevydává zvuk jak ten levnej ale on vibruje po určité době a opravdu zabralo to
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

niekde som cital ze stare(moze byt aj nove) radio samozrejme zapnute zakopat do stredu zahrady,vraj zarucene sa krtko stahuje ale nemam to odskusane takze s rezervou
0 0
bewik bewik

bewik je offline (nepripojený) bewik

My sme tiez kupili solarny plasic krtkov, dali sme ich do zahrady pre istotu dva, ale zatial bez uspechu. V navode vsak bolo napisane, ze prvou reakciou krtka moze byt zvysena aktivita, takze krtince budu pribudat, ale po takych troch tyzdnoch vraj zdupka. Zostavaju mi teda dva tyzdne a 4 dni, tak uvidime...
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Bože ! To čo také hrozné vám to zvieratko robí ??? A kde už má ísť, keď jeho domovom sú pôdy pod trávnikom ? Krtinec na trávniku je svojím spôsobom dekorácia, nie živelná pohroma. Zoberte hrabličky, rozhrabte, alebo upracte krtince .... a buďte radi, že ho tam máte ! On si iba čistí chodby, aby mu do nich napadali larvy, ktorými kŕmi svoje mláďatá. Tešte sa z neho, neškodí vaším rastlinám, vykynoží veľké množstvo pandráv chrústa, kováčika .... ktoré robia oveľa väčšiu škodu.
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

a_je_to Pozri príspevok
Bože ! To čo také hrozné vám to zvieratko robí ??? A kde už má ísť, keď jeho domovom sú pôdy pod trávnikom ? Krtinec na trávniku je svojím spôsobom dekorácia, nie živelná pohroma. Zoberte hrabličky, rozhrabte, alebo upracte krtince .... a buďte radi, že ho tam máte ! On si iba čistí chodby, aby mu do nich napadali larvy, ktorými kŕmi svoje mláďatá. Tešte sa z neho, neškodí vaším rastlinám, vykynoží veľké množstvo pandráv chrústa, kováčika .... ktoré robia oveľa väčšiu škodu.
Akože neškodí rastlinkám, keď sú nie v rade, ako boli vysadené, ale hore korienkami na krtínci ? A ešte sa mám tešiť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať