Zavrieť

Porady

Krtko v záhrade...

Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež mi bolo dva roky dozadu na zaplakanie, ked som každé ráno v záhrade nachádzala niekoľko nových krtincov.
Vyskúšala som všetko možné, nič nepomáhalo, krtince pribúdali ďalej.
Tak ma napadlo, že v prírode zviera rešpektuje pachy "väščieho dravca".
Tak sme "bobky" nášho psa+vyzbierané chlpy z búdy dali zopár krát do dier pod krtincami.
Pomohlo, krtkovia ušli niekde inde. Odvtedy máme od krtkov pokoj...
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

bewik Pozri príspevok
My sme tiez kupili solarny plasic krtkov, dali sme ich do zahrady pre istotu dva, ale zatial bez uspechu. V navode vsak bolo napisane, ze prvou reakciou krtka moze byt zvysena aktivita, takze krtince budu pribudat, ale po takych troch tyzdnoch vraj zdupka. Zostavaju mi teda dva tyzdne a 4 dni, tak uvidime...
No, my ich tam máme 6 či 7, už tretí rok, aj pivové fľaše sme zakopali do zeme, aj plastové fľaše mám na tyčiach a kolíkoch, aby vo vetre buchotali, ale krty sme nevypudili. Dvoch sa nám podarilo odchytiť a odviezli sme ich do lesa, ale ktovie, koľko ich tam ešte je. Asi sú hluché...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

arizona Pozri príspevok
Tiež mi bolo dva roky dozadu na zaplakanie, ked som každé ráno v záhrade nachádzala niekoľko nových krtincov.
Vyskúšala som všetko možné, nič nepomáhalo, krtince pribúdali ďalej.
Tak ma napadlo, že v prírode zviera rešpektuje pachy "väščieho dravca".
Tak sme "bobky" nášho psa+vyzbierané chlpy z búdy dali zopár krát do dier pod krtincami.
Pomohlo, krtkovia ušli niekde inde. Odvtedy máme od krtkov pokoj...
u nás nezabralo ani toto a z nášho pudla je srsti po strihaní dosť, ale asi nezapácha. A to čo teraz predvádzajú krtkovia po tých dažďoch tak sa mi až oči prevrátili, keď som včera odišla a vrátila sa domov po 3 hodinách tak tých krtincov bolo 6, to musí mať už bager dolu aby to zvládal. Našťastie je to miesto, ktoré nechávam na presadenie melónov. Len neviem ako sa bude chovať ďalej. Keď skončí v trávniku tak ma asi porazí. To potom asi siahneme po radikálnejšom útoku. Počula som aj také rady (žial ochráncovia by ma asi nepochválili), že naštartovať auto a pustiť im tam plyn z výfuku. Doteraz som ho tolerovala, ale po včerajšku mám pocit, že ich je viac i keď sa o krtkovi píše, že je samotár a neznesie konkurenciu v revíry.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nám na krtov stačia mačky, tento týždeň zabili dvoch krtov a doniesli ukázať.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

sybila3 Pozri príspevok
nám na krtov stačia mačky, tento týždeň zabili dvoch krtov a doniesli ukázať.
Nám síce do záhrady chodia mačky obecné tiež, na krtkov sa vykašlú aj na myši, ale zato si tam zarandia, lebo náš psík je dnu hlavne v noci a ráno keď mi krtek nenaruší trávnik, tak musím zobrať rýľ a musím podkopávať trávnik od mačacích výkalov, ktoré sa nedajú zobrať sáčkom ako psie, lebo je to mäkké zapáchajúce.. Ide ma poraziť.(už som o tom písala),
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

ela77 Pozri príspevok
Nám síce do záhrady chodia mačky obecné tiež, na krtkov sa vykašlú aj na myši, ale zato si tam zarandia, lebo náš psík je dnu hlavne v noci a ráno keď mi krtek nenaruší trávnik, tak musím zobrať rýľ a musím podkopávať trávnik od mačacích výkalov, ktoré sa nedajú zobrať sáčkom ako psie, lebo je to mäkké zapáchajúce.. Ide ma poraziť.(už som o tom písala),
A to sa vôbec netešíš, že aspoň nemusíš trávnik hnojiť ??

Ps
Skús im tam dať 1/4 m2 piesku - možno ľahšie zahrabú.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

milláčikk Pozri príspevok
A to sa vôbec netešíš, že aspoň nemusíš trávnik hnojiť ??

Ps
Skús im tam dať 1/4 m2 piesku - možno ľahšie zahrabú.
3 m od trávnika je pozostatok pieskoviska, oproti trávniku je úžitková záhrada, kde by to tiež mohli zahrabať, ale oni práve na trávnik. Už som to tu raz písala, nechápem to, lebo ja z detstva poznám mačky, keď si najskôr vyhrabali jamku a potom to za sebou pekne pozahrabavali, ešte dnes si ju viem živo predstaviť ako dôslednej prihrabávala hlinu.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

ela77 Pozri príspevok
3 m od trávnika je pozostatok pieskoviska, oproti trávniku je úžitková záhrada, kde by to tiež mohli zahrabať, ale oni práve na trávnik. Už som to tu raz písala, nechápem to, lebo ja z detstva poznám mačky, keď si najskôr vyhrabali jamku a potom to za sebou pekne pozahrabavali, ešte dnes si ju viem živo predstaviť ako dôslednej prihrabávala hlinu.
Poznám mačky inak.Kedysi sme robili koreninovú papriku - pooberali a dali na plachtu na povalu na 3-4 týždne zavädnúť.
No a z plachty som ju rukami hrabal do koša.
A keď som "poriadne" zahrabol, občas som sa aj nespisovne na adresu mačiek vyjadril .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ako som vybabral s ktrmi.Vrele odporúčam.Nevie niekto poradiť ako sa sadí ryža?
Naposledy upravil 220870 : 02.06.10 at 05:50
IMG_2713.jpg  
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

220870 Pozri príspevok
Ako som vybabral s ktrmi.Vrele odporúčam.Nevie niekto poradiť ako sa sadí ryža?
Prídeš aj k nám ?

PS
Ale prines pasce na hryzca vodného .
FO  35 009.jpg  
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

aj takto sa dá
0 0
durike1 durike1

durike1 je offline (nepripojený) durike1

Ja som dnes natrafil na veľkú dieru v zemi a pri nej sa tam niečo veľmi hýbalo keďže mám skúsenosti s medvedíkmi obyčajnými skúsil som tú hlinu z vrchu načať a keď som sa dostal ku hlavnej diere nalial som tam vodu so saponátom čo používam aj na tie medvedíky a chvíľu na to vybehol krtko čo som nezažil a aj keď suseda nebola nadšená lebo vraj nás zbaví medvedíkov , ale podla mňa mať ďalšieho podrývača na záhrade nepotrebujem tak skuste aj vy tu jarovú vodu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Výsmech záhradkárom: Krtko sa vyhrabal rovno pod plašičom!


http://vas.cas.sk/clanok/2580/vysmec...-plasicom.html
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Je to , nie je to ?:
Predčasom si Skrúcaný v telke pri krájaní "krtkovej torty" zarecitoval básničku vraj zo školy - citujem:
"Prekrásny je život krtka,
cez deň spí a v noci... tiež". koniec citátu

Zo života: vlani si susedia dali položiť kobercový trávnik. Na druhý deň sa im na ňom objavil originál kopček od krtka. Zrejme im ho firma dodala ako bonus - asi mali akciu... "krtko zdarma".
Naposledy upravil Oliwa : 05.08.10 at 20:53
0 0
palimt palimt

palimt je offline (nepripojený) palimt

na slovensku som na krtka nic nezohnal.priatelka pracuje v zahranici a odtial doniesla pasce ktore funguju.najradsej mam prispevky typu :co Vam ten krtko urobil,ved sa stara o prevzdusnenie podu a rozne veci.ak si zaplatim za travnik 500eur a o dva tyzdne sa rano zobudim a najdem na novom travniku 3kopky,tak to neni bohvieco.skusal som kadeco a nic nepomohlo.az tieto pasce.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

palimt Pozri príspevok
na slovensku som na krtka nic nezohnal.priatelka pracuje v zahranici a odtial doniesla pasce ktore funguju.najradsej mam prispevky typu :co Vam ten krtko urobil,ved sa stara o prevzdusnenie podu a rozne veci.ak si zaplatim za travnik 500eur a o dva tyzdne sa rano zobudim a najdem na novom travniku 3kopky,tak to neni bohvieco.skusal som kadeco a nic nepomohlo.az tieto pasce.
Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché...
0 0
palimt palimt

palimt je offline (nepripojený) palimt

lavanda Pozri príspevok
Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché...
je to taka kovova pasca,ktora sa natiahne a vlozi priamo do dier.tam kde mas kopcek musis odkopat asi 10cm zeme.zistis,ze su tam dve diery ktore idu pod povrchom,cize treba natiahnut dve pasce a dat do jednej aj druhej,lebo nevies z ktorej strany pride.niekedy sa stane,ze ju vlozim zle a obide ju,ale asi z 10tich pokusov bolo 6 uspesnych.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

palimt Pozri príspevok
je to taka kovova pasca,ktora sa natiahne a vlozi priamo do dier.tam kde mas kopcek musis odkopat asi 10cm zeme.zistis,ze su tam dve diery ktore idu pod povrchom,cize treba natiahnut dve pasce a dat do jednej aj druhej,lebo nevies z ktorej strany pride.niekedy sa stane,ze ju vlozim zle a obide ju,ale asi z 10tich pokusov bolo 6 uspesnych.
Nemáš foto? Alebo link na internete? Neviem si to predstaviť - vyzerá to ako pasca na myši? My sme dávali aj takéto,
ale nechytili sa, obišli ich, alebo čo. A som už riadne napálená, mierumilovnú ekologickú fázu mám už za sebou (odchyt a púšťanie v lese - to sme fakt robili), teraz už žiadam ich hlavu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lavanda Pozri príspevok
Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché...
To teda musí u Vás v záhrade vyzerať...
Ale neber to v zlom... Tiež sme mali kedysi tú česť s krtkom. Tohto roku mali/majú susedia o starosť postarané. Majú rožný dom. Iný sused si kládol kobercový trávnik a zvyšok /nejakých 9 m2/ im ponúkol. Tak si ho pekne položili práve do rohu pozemku ku vchodu, nech všetci okoloidúci ľudia vidia... A aj vidia - na tej malej ploche 35 /slovom tridsaťpäť/ krtincov - sused ich počítal...
Keby sa presťahoval vraj hocikde inde do záhrady, "zmierili" by sa s tým, ale práve na tom "najreprezentatívnejšom" kúsku trávnika... Krtko možno chce ísť ďalej, no z toho kúta sa nevie dostať - všade betónové múry, stĺpy v zemi, pod cestou infraštruktúra - tak sa tam len motá a motá...
My sme mali tiež návštevu - ale zostali po ňom len dva také polkopčeky...
Presne na hranici pozemku, kde si iný sused robil plot - osadil stĺpiky, naspodok zasunul tie betónové platne a natiahol pletivo. A presne pri tej platni tie polkopčeky sú... Muž hovorí, že si krtko asi narazil hlavu, skúsil to ešte raz a potom išiel radšej ďalej...
Naposledy upravil Oliwa : 21.10.10 at 08:49
0 0
palimt palimt

palimt je offline (nepripojený) palimt

lavanda Pozri príspevok
Nemáš foto? Alebo link na internete? Neviem si to predstaviť - vyzerá to ako pasca na myši? My sme dávali aj takéto,
ale nechytili sa, obišli ich, alebo čo. A som už riadne napálená, mierumilovnú ekologickú fázu mám už za sebou (odchyt a púšťanie v lese - to sme fakt robili), teraz už žiadam ich hlavu.
tuto mam doma tiez.ale nefungovala.tato je uplne nieco ine.na internete som nenasiel nic.priatelka to kupuje v nejakom obchode.stoji to okolo 10eur.doma to odfotim a poslem foto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať