Zavrieť

Porady

Mam narok na odstupne?

Dobry den. Prosim vas, mam narok na odstupne ak v novembri som podpisala dohodu o skonceni pracovneho pomeru s tym, ze konci prac. pomer 31.12.?? December bol chapany ako vypovedna lehota. Dovod vypovede je nadbytocnost. Pracovala som tam 2,5 roka. Dakujem velmi pekne za odpovede kazdemu kto mi pomoze. ;-)
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Predchádzala dohode výpovď zo strany zamestnávatela ? Máš v dohode uvedený dôvod skončenia prac.pomeru ?
Matka267 Ano je tam napisany dovod §63 pism. b. Nadbytocnost. Jedneho dna prisiel konatel, myslim ze to bolo 20.11. ze ma musia prepustit a dal mi podpisat papier Dohoda o skonceni prac. pomeru. Nenamietala som.
veronikasad Kolkomesačné odstupné ti vyplatili ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upresni, PP skončil výpoveďou alebo Dohodou z organiz. dôvodov? Lebo raz uvádzaš dohodu a raz výpoveď. Odstupné je pri oboch spôsoboch skončenia PP ale nie v rovnakej výške. Pri dohode je nárok na 2-mesačné odstupné.
    Matka267 Mam tam napisane ze uzatvarame dohodu o skonceni PP.
    Tweety napísala som , že vznikol nárok na odstupné

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 76 ZP, odst.2, písm. b)

    2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume
    a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,
    b) dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov,
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matka267 Aj ked bol december vypovedna lehota mam narok na 2 platy??
    veronikasad ano, tvoja výpovedná doba mala skončiť 31.1.2015
    Matka267 Ale ja som skoncila 31.12.2014.
    veronikasad skončila si dohodou skôr, práve preto máš nárok na vyššie odstupné.
    Matka267 Takze este raz. V dohode podpisanej 20.11. mam napisane ze skoncim 31.12.2014. Takze na kolko odstupnych platov mam narok?
    veronikasad Myslíš, že ten Zákonník práce som citovala zo srandy ?
    Matka267 Ved ja chapem ze dva platy. Ale tie dva platy mam dostat aj ked jeden mesiac som mala vypovednu lehotu?
    Tweety Pri dohode nie je VD, takže ste sa vlastne v nov. dohodli, že PP skončí v decembri. Koľko mesačné odstupné si mala dostať som tiež uviedla.
    Matka267 Super. Dakujem vam obom velmi pekne. Lebo firma mi nechce nic vyplatit. Len plat za december, a preplatenu dovolenku. Preto som to potrebovala. Este raz Dakujem.
    veronikasad ak ti odstupné nevyplatí, napíš podnet na Inšpektorát práce
      zbaliť

    Mam narok na odstupne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.