Zavrieť

Porady

Materske

Dobry den. Moja sestra bola dlhodobo zamestnana u zamestnavatela. Avak PP ukoncili dohodou k 15.01.2015. Dnes vsak zistila ze je tehotna a v 4 tyzdni tehotenstva. Stale plati ze nárok na materske vznika ak v obodobi 2 rokov musi splanat podmienku 270 dni ,26 tyzdnov a poistenie trvat? alebo potom 8 mes. ochranna lehota. kedze dlhodobo pracovala ma splenych 270 ...Ako jej pomoct aby jej vznikol narok na materske? A samozrejme najlepsie ak by bolo mozne max. matersku. Vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    15.1. už tehotná bola ... tak nárok na materské má, platí pre ňu 8-mesačná OL. Ak sa nezamestná (resp nebude mať iné poistenie)
    Ak sa náhodou ešte zamestná .. takisto nárok na materské bude ... aké RO bude mať - víď §54 zák o SP
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajka5 ak by sa teraz zamestnala s max. vymeriavacim zakladom a isla na rizikove... splnala by lehotu tych 26 tyzd. platenia tak jej bol jej novy vymeriavaci zaklad ten z tohto posledneho poistenia a zamestnania, vdaka
    veronikasad Nové poistenie musí trvať bez PN-ky 90 kal.dní
    ajka5 takze keby sa teraz zamestnala a bola na rizikovom tak tuto podmienku splna.. prosim ako je to s vyskou VZ ktory sa bude brat.. ten z minuleho roka a ukončeneho poistenia alebo ten z tohto noveho zamestnaia.. .a este stale plati tych 26 tyzdnov trvania tohto poistenia? vdaka.
    veronikasad nesplňa, 90 dní musí byť bez PN-ky, ak má byť materské počítané z VZ zo súčasného zamestnania.
    ajka5 asi som sa zle vyjadrila.. ona by odpracovala tych 90 dni a potom by isla na rizikove
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.