Zavrieť

Porady

Narok na odstupne ak pocas VD pri vypovedi danej zamestnavatelom uzavrieme dohodu o skonceni PP

Mám nárok na odstupné keď zamestnávateľ mi dal výpoveď s výpovednou dobou ale ja počas jeho plynutia podala som žiadosť o zrušenie pracovného pomeru § 60, ktorej mi bolo vyhovené. Ale tu výpoveď od zamestnávateľa som podpísala a v čase VD som si našla prácu s nástupom ihneď.
Naposledy upravil majamala1 : 29.01.15 at 09:42
ivka70 To je jedno, ze si vypoved podpisala s narokom na odstupne, neskor podpisana dohoda tuto vypoved zrusila, ak v nej nebol uvedeny dovod taky ako bola povodna vypoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak v Dohode o skončení PP-§60 ZP nie je uvedený dôvod - § 63 organiz. dôvody, zo zákona nevzniká nárok na odstupné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majamala1 nemám nárok na odstupné ani vtedy keď som výpoveď § 63 od zamestnávateľa podpísala? veď práve toto bolo dôvodom skončenia PP
    Tweety nie, nemá, ten dôvod musí byť uvedený v dohode, pretože PP nakoniec neskončil výpoveďou
    majamala1 pri podpísaní manažérka povedala že nárok mám a teraz už odrazu nemám...a nedá sa nejako anulovať tu moju žiadosť?
    Tweety to nebola žiadosť ale dohoda oboch strán, ak bude zamestnáv. ústretový, tú klauzulku o organiz. dôvodov do dohody môže dať, ak už manažérka povedala, že nárok máš, mala aj postupovať podľa ZP
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie, nemáš. Pracový pomer bol ukončený dohodou zo strany zamestnanca bez uvedenia dôvodu, preto nie je nárok na odstupné.


    Kedysi (od 1.9.2011 ) bola v ZP možnosť požiadať pri výpovedi zo strany zamestnávateľa o skončenie PP dohodou pred začiatkom výpovednej doby.

    (2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

    Túto možnosť ale od 1.1.2013 zrušili, takže ak požiadaš o skončenie dohodou, tak nemáš nárok na odstupné.

    Narok na odstupne ak pocas VD pri vypovedi danej zamestnavatelom uzavrieme dohodu o skonceni PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.