Zavrieť

Porady

kúpa úžitkového vozidla

Som živnostník a som platca DPH, chcela by som sa Vás opýtať, že keď kúpim Peugeot PARTNER nové auto zo SR, ako je to vlastne s tou DPH Budem ju musieť zaplatiť a až potom mi ju vrátia, alebo ako prosím poraďte
ďakujem Tina20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tina20
    Som živnostník a som platca DPH, chcela by som sa Vás opýtať, že keď kúpim Peugeot PARTNER nové auto zo SR, ako je to vlastne s tou DPH Budem ju musieť zaplatiť a až potom mi ju vrátia, alebo ako prosím poraďte
    ďakujem Tina20
    Zaplatenie DPH už nie je podmienkou pre nárok na odpočet. Uplatníš si ju na základe faktúry....predpokladám, že nehovoríme teraz o lízingu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina20
    nie nejde o lízing . takže predajcovi nezaplatím DPH?
    Zaplatíš celú faktúru za auto aj s dph, ak si platcom aj Ty a nie je to osobný automobil kategórie M1, máš nárok na uplatnenie odpočtu tejto dane.Túto daň si v DP uplatníš, odpočítaš od svojich zdaniteľných plnení.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Zaplatiť musíš faktúru (aspoň by si mala) a v nej je zarátaná DPH. Ak by ale úhrada nastala neskôr ako dátum vystavenia fa, DPH si môžeš nárokovať vrátiť dátumom vystavenia fa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina20
    ten odpočet si urobím v štvrťročnom daňovom
    Ak si štvrťročný plátca, tak v tomto.

    tina20 je offline (nepripojený) tina20

    tina20
    práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
    Ďakujem za rýchle odpovede

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    tina20
    práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
    Ďakujem za rýchle odpovede
    Tak tomu nerozumiem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina20
    práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
    Ďakujem za rýchle odpovede
    Priznám sa ,tomu nerozumiem.

    tina20 je offline (nepripojený) tina20

    tina20
    pri kúpe nového vozidla v hotovosti zaplatím cenu bez DPH/ tak mi vystaví faktúru/ , tak mi to povedala

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina20
    pri kúpe nového vozidla v hotovosti zaplatím cenu bez DPH/ tak mi vystaví faktúru/ , tak mi to povedala
    Teda budeš ho mať o dph lacnejšie, potom si už nemáš čo odrátať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mne sa to v nevidí.....ak znížil predajca cenu nákladného automobilu z dôvodu platby v hotovosti, ešte neznamená, že tým zaniká daňová povinnosť predajcu - v prípade, že je on platcom. Alebo sa mýlim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Mne sa to v nevidí.....ak znížil predajca cenu nákladného automobilu z dôvodu platby v hotovosti, ešte neznamená, že tým zaniká daňová povinnosť predajcu - v prípade, že je on platcom. Alebo sa mýlim?
    No nevidí sa to ani mne, ale keď tak, tak tak. Možno to nebude celkom tak,ako píše zadávateľ. Uvidíme potom, keď bude mať faktúru.

    tina20 je offline (nepripojený) tina20

    tina20
    zajtra tam zájdem radšej osobne sa popýtať potom vám poviem ako to dopadlo
    ďakujem Vám a prajem pekný deň

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety
    No nevidí sa to ani mne, ale keď tak, tak tak. Možno to nebude celkom tak,ako píše zadávateľ. Uvidíme potom, keď bude mať faktúru.
    Myslim si, že dostane zľavu vo výške dph z pôvodnej ceny. Ale v celkovej cene bude mať tak či tak to dph, len nižšiu. Takže dph nakoniec zaplatí predajcovi, a potom v 1/4.ročnom priznaní si to uplatní.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina20
    zajtra tam zájdem radšej osobne sa popýtať potom vám poviem ako to dopadlo
    ďakujem Vám a prajem pekný deň
    Som ozaj zvedavá, pretože aj na tú sumu po odpočte musí byť dph.

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    To bude nejaká haluz. Veď keď pozrieme §71 zákona o DPH, tak je tam jasne písané že pri každom dodaní služby v tuzemsku (čo evidentne je) pre zdaniteľnú osobu - keďže tina20 je platiteľom DPH tak určite je zdaniteľná osoba - musí platiteľ vystaviť faktúru, ktorá okrem iného obsahuje aj výšku dane. Takže aj keď jej dajú 19% zľavu, musia aj tak vyčísliť daň - z tejto nižšej sumy a odviesť ju do ŠR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.