Zavrieť

Porady

Registrovaná osoba pre DPH

Mám trochu špecifický problém s postupom DÚ pri registrácií podľa §7 zákona o DPH.

Chcela som zaregistrovať podnikateľa ako registrovanú osobu pre DPH. Na miestnom DÚ som odovzdala tlačivo, kde som vyplnila príslušnú časť pre registráciu podľa § 7.

Keď som uvidela osvedčenie, skoro som odpadla. DÚ ho zaregistroval ako štvrťročného platiteľa.

Čo teraz? Ako by ste riešili daný problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikinka je offline (nepripojený) nikinka

    nikinka
    Ahoj pravdepodobne si zle vyplnila tlačivo o registrácií kde si dala štvrťročný platca, alebo si nedala nič.
    Asi najlepšie by bolo keby si išla na úrad osobne s listom so žiadosť o zmenu zdaňovacieho obdobia a udala dôvod prečo chcete byť mesačný platcovia.
    Ozvy sa potom ako si dopadla...

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Tlačivo som vyplnila dobre, na registrovanú osobu podľa § 7 sa nevzťahuje zdaňovacie obdobie, uvedená osoba poda daňové priznanie len za mesiac, v ktorom prijala tovar z IČŠ.

    Skúsim napísať žiadosť o opravu zrejmých omylov a nesprávností podľa § 54 zákona o správe daní a poplatkov.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Prosím Vás, kde by som mohla overiť, či podnikateľ je zaregistrovaný ako platiteľ podľa §4 alebo ako registrovaná osoba podľa §7?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    viktoria
    Prosím Vás, kde by som mohla overiť, či podnikateľ je zaregistrovaný ako platiteľ podľa §4 alebo ako registrovaná osoba podľa §7?
    www.drsr.sk

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    To znamená, že ak je podnikateľ registrovaná osoba podľa §7, po overení čísla IČ DPH sa má objaviť v stĺpci "Registrácia" že je registrovaná osoba pre DPH, alebo sa tam neobjaví vôbec?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    viktoria
    To znamená, že ak je podnikateľ registrovaná osoba podľa §7, po overení čísla IČ DPH sa má objaviť v stĺpci "Registrácia" že je registrovaná osoba pre DPH, alebo sa tam neobjaví vôbec?
    Objavia sa ti všetky údaje o firme,aj od kedy je registrácia.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    viktoria
    Mám trochu špecifický problém s postupom DÚ pri registrácií podľa §7 zákona o DPH.

    Chcela som zaregistrovať podnikateľa ako registrovanú osobu pre DPH. Na miestnom DÚ som odovzdala tlačivo, kde som vyplnila príslušnú časť pre registráciu podľa § 7.

    Keď som uvidela osvedčenie, skoro som odpadla. DÚ ho zaregistroval ako štvrťročného platiteľa.

    Čo teraz? Ako by ste riešili daný problém?
    Aj my sme mali taky problém, na dan.urade im to v SW priamo takto vypisalo, konzultovali sme to so spravkynou, potom to nejako upravili, takze sme nemuseli podavat dan.priznania.
    Ale po par mesiacoch sme sa stali platiteľmi DPH, takze k dan.priznaniam aj tak doslo.
    Jednoznacne chod za spravkynou dani a ries to, lebo ak budes ako stvrtrocny platitel, mas povinnost dan.priznani.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Ďakujem Majka za pomoc, len ešte jedna blbá otazka: ten posledný údaj u registrovanej osobe bude: Platiteľ DPH, alebo niečo iné? Ide mi o to , že chcem mať istotu, že ako toho podnikateľa zaregistrovali, lebo som podala žiadosť o registráciu podľa §7, a zda sa mi že ho zaregistrovali podľa § 4, lebo ten posladný údaj je Platiteľ DPH, ale registrovaná osoba podľa §7 nie je platiteľ.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    dari1
    Aj my sme mali taky problém, na dan.urade im to v SW priamo takto vypisalo, konzultovali sme to so spravkynou, potom to nejako upravili, takze sme nemuseli podavat dan.priznania.
    Ale po par mesiacoch sme sa stali platiteľmi DPH, takze k dan.priznaniam aj tak doslo.
    Jednoznacne chod za spravkynou dani a ries to, lebo ak budes ako stvrtrocny platitel, mas povinnost dan.priznani.
    Ďakujem Dari.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    viktoria
    Ďakujem Majka za pomoc, len ešte jedna blbá otazka: ten posledný údaj u registrovanej osobe bude: Platiteľ DPH, alebo niečo iné? Ide mi o to , že chcem mať istotu, že ako toho podnikateľa zaregistrovali, lebo som podala žiadosť o registráciu podľa §7, a zda sa mi že ho zaregistrovali podľa § 4, lebo ten posladný údaj je Platiteľ DPH, ale registrovaná osoba podľa §7 nie je platiteľ.
    Je tam vypísané: Platiteľ DPH? Ak áno, tak je platiteľom.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Tweety
    Je tam vypísané: Platiteľ DPH? Ak áno, tak je platiteľom.
    Moje obavy sa potvrdili. Ďakujem Majka. Idem napísať žiadosť.

    vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

    vajda65
    poviete mi niekto prečo za každú cenu radíte byť mesačný platiteľ, ja som sa teraz registroval a dal som sa tam ako 1/4 ročný platiteľ. Ved to predsa záleži od obratu a ked nedosiahnem 10 000 000 tak musím byť 1/4 ročný, nie?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vajda65
    poviete mi niekto prečo za každú cenu radíte byť mesačný platiteľ, ja som sa teraz registroval a dal som sa tam ako 1/4 ročný platiteľ. Ved to predsa záleži od obratu a ked nedosiahnem 10 000 000 tak musím byť 1/4 ročný, nie?
    Áno v Tvojom prípade je to tak. Rozdiel je v tom, že Ty si registrovaný podľa § 4 zákona o DPH a v téme sa jedná o § 7 zákona, ktorý znie:
    § 7
    1/ Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

    a vyššie v príspevkoch od Viktorie máš vysvetlené čo to znamená....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.