Zavrieť

Porady

Mam povinnost vraciat zamestnavatelovi peniaze ktore mi posiela omylom?

Dobry den,

som 19-rocny student vysokej skoly. Pred maturitou som brigadoval v jednej bratislavskej firme, kde som za rok (cez ktory som robil TRI dni) zarobil cca 2500Sk. Zamestnavatel mi napriek tomu poslal rocne zuctovanie 18000Sk. Mam s nim aj dalsi problem. Nakolko som u neho uz vyse roka nebrigadoval, posiela mi asi raz za tri mesiace na ucet sumu 3000-5000Sk. Vzapati mi telefonuje ze sa stala chyba a ze ich mam poslat spat na ucet. Trikrat som mu tie peniaze poslal, no mam pracu a skusky, dnes uz nemam cas ani chut bezat do banky a posielat mu ich spat. Do tejto oblasti sa vyznam len minimalne, no co sa tyka oboch tychto praktik, nazory znamych su dost podozrievave. Vraj na nas zaraba a vykazuje velke mzdy ktore mu mam vratit. Je to pravda? Ako mam tuto situaciu riesit? Som povinny mu peniaze neustale posielat spat?
Priatelka je u tohto zamestnanca presne v rovnakej situacii ako ja.
Ak som napisal nejaku hlupost, tak sa ospravedlnujem, naozaj sa do tejto oblasti nerozumiem a preto Vas ziadam o radu.

Dakujem pekne, s pozdravom Miro
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=mirotnt]

Že váhaš. Jasné že poslať. Veď sám hovoríš,
že Ti nepatria.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No to nie je možno ani hlúposť , ale vážna vec .Pokiaľ si nezarobil výšku mzdy takú akú uvádza v ročnom zúčtovaní , tak sa nemôžeš na to len tak nečinne prizerať .Však načo máš rodičov , nech Ti pomôžu , treba to ročné zúčtovanie reklamovať a peniaze , ktoré Ti poslal na účet ...tak žiadaj od neho písomné oznámenie , ktoré nech Ti zašle doporučene ...že platby boli zasialané na účet omylom .Nedaj sa zneužívať ...lebo sa to vôbec nemusí vyplatiť to trpieť .
Omyl by som považovala , ak by sa to stalo jeden krát a nie viacej , a ešte aj výška v ročnom zúčtovaní ....to veru omyl nebude .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte doplním , je celkom možné , že si takto na brigádnikov nejakou cestou odpisuje a možno aj zneužíva Vaše zmluvy .....v dnešnej dobe je všetko možné .
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

O tie peniaze tu nejde. Nemam cas skakat ako piska. Dnes mne aj mojej frajerke poslal peniaze a uz hned si ich pyta spat. Ja by som skor potreboval nejaku radu, co mu mam povedat alebo sa zachovat aby sa to uz neopakovalo. Mam v rodine polo-odbornika na tuto temu a nie je si isty ci som mu povinny vraciat ich. Uz som mu ich vratil trikrat..
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

Ved to, frajerke 19500 a mne 18000. Zarobili sme kazdy 2500Sk A nie som si isty, ci mozem ako student ziadat o navratenie dani ak by som zarobil nad 20000Sk. Nie je to az privelmi blizko? On ma vacsinou brigadnikov 15-17 rocnych, mozno je zvyknuty na to ze mu na to naletia. Dakujem za prve rady, velmi si ich cenim, lebo ja studujem uplne nieco ine a tu nie som doma
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A čo tak na obyčajne zavolanie peniaze neposlať naspäť? Počkala by som, až pošlú písomnú výzvu na vrátenie, s patričným odôvodnením....možno sa konečne spamätajú (najmä ak je v tom niečo nekalé z ich strany).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mirotnt
O tie peniaze tu nejde. Nemam cas skakat ako piska. Dnes mne aj mojej frajerke poslal peniaze a uz hned si ich pyta spat. Ja by som skor potreboval nejaku radu, co mu mam povedat alebo sa zachovat aby sa to uz neopakovalo. Mam v rodine polo-odbornika na tuto temu a nie je si isty ci som mu povinny vraciat ich. Uz som mu ich vratil trikrat..

No akože o peniaze Ti nejde , to treba dať do poriadku , lebo nakoniec sa u Teba ocitne ...nie moc dobrá firma , a budú nepríjemnosti .

Nedoporučovala by som rozhovory len tak ústne.....ale určite písomnú korešpodenciu .
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

To sa mi zda celkom vhodne. Napisat reklamaciu rocneho zuctovania a ziadat pisomne odovodnenie preco mi/nam boli peniaze poslane na ucet. Ako sa to robi? Postacili by nejake referencie. Text by som zvladol, no tie konvencie.. (ved pohladnica to predsa len nie je )

Peniazky si nechcem nechat, skor chcem mat pocit ze na nas nikto nezaraba.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mirotnt
To sa mi zda celkom vhodne. Napisat reklamaciu rocneho zuctovania a ziadat pisomne odovodnenie preco mi/nam boli peniaze poslane na ucet. Ako sa to robi? Postacili by nejake referencie. Text by som zvladol, no tie konvencie.. (ved pohladnica to predsa len nie je )

Peniazky si nechcem nechat, skor chcem mat pocit ze na nas nikto nezaraba.
Tak to sa mi páči , taká odpoveď .

Napíš list v znení, že dňa xxxx si obdržal tlačivo ročné zúčtovanie xxxxxxxxxxx za rok 2005 . Nakoľko údaje v uvedenom RZ sú nie pravdivé , žiadaš o vysvetlenie vzniklého rozdielu medzi skutočnným stavom a stavom uvedeným v RZ.

Vyhotov fotokópiu tlačiva , ktoré Ti zaslali , prilož k listu ako prílohu ...pošli doporučene a čakaj čo sa bude diať a akú dostaneš odpoveď .Podací lístok z pošty si odlož .

Nuž a čo sa týka uvedených peňazí tiež by som napísla , že opakujúco zasielajú peniaze na Tvoj účet ....aby vysvetlili o akú čiastku sa jedná , či je to Tvoja mzda....alebo omylom zaslaná platba ....pošli doporučene a taktiež podací lístok z pošty si odlož a čakaj na odpoveď .Zatiaľ nič neposielaj , treba aby si mal od všetkého doklad resp. list .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Paula
A čo tak na obyčajne zavolanie peniaze neposlať naspäť? Počkala by som, až pošlú písomnú výzvu na vrátenie, s patričným odôvodnením....možno sa konečne spamätajú (najmä ak je v tom niečo nekalé z ich strany).
Tie peniaze žiada poslať späť na ten istý účet?
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

No je to minimum co mozem urobit, to snad zvladnem. Najhorsi je pocit ze Vam zavola a mysli si ze nic neviete a budete sa ospravedlnovat..
Dakujem, velmi ste mi pomohli a vazim sa vase rady..
Naposledy upravil mirotnt : 12.05.06 at 20:01
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

Mama mi poradila nech si skontrolujem, ci nejdu na osobny ucet. Zajtra zistim cislo uctu, odkial mi peniaze prisli. Vzdy mi posle sms s cislom uctu kam to mam poslat.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Netreba sa dať zneužívať pri akej koľvek práci a držím palce , aby ste všetko zdarne vybavili a hlavne aby pán podnikateľ vedel ...že sa nedáte .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mirotnt
Mama mi poradila nech si skontrolujem, ci nejdu na osobny ucet. Zajtra zistim cislo uctu, odkial mi peniaze prisli. Vzdy mi posle sms s cislom uctu kam to mam poslat.
Tak toto je už vrchol .... prosím Ťa všetko písomne , nereagovať na SMS a žiadne telefonáty .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mirotnt
Mama mi poradila nech si skontrolujem, ci nejdu na osobny ucet. Zajtra zistim cislo uctu, odkial mi peniaze prisli. Vzdy mi posle sms s cislom uctu kam to mam poslat.


TotO je už zrelé na upozornenie Daňového úradU na konanie podnikateľa .On zneužíva Vašu mladosť a nevedomosť v tejto oblasti .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Tak toto je už vrchol .... prosím Ťa všetko písomne , nereagovať na SMS a žiadne telefonáty .
iba mi tak napadlo, nebude musiet z toho teraz zaplatit zdravotne? ... ale nevyznam sa v tom RZ, tak nech radsej povie niekto fundovany

ale asi nie, ked to nie je koncetrovane v poslednom stvrtroku
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš ayya , ja Ti mám na takýchto ľudí veľký hnev , byť na mieste pisateľa tejto témy , tak podnikateľa poženiem pred súd a budem si pýtať odškodné , že týmto spôsobom zneužíval moje meno a moje údaje .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Mám stále dojem, že tie peniaze z firmy oficiálne odišli a vrátili sa osobný účet.
Mal si ich vždy vrátiť na ten istý účet späť a hneď by bolo jasné o čo ide. určite by sa ozval.Ano treba na DU nahlásiť tento príbeh!!!!!!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Vieš ayya , ja Ti mám na takýchto ľudí veľký hnev , byť na mieste pisateľa tejto témy , tak podnikateľa poženiem pred súd a budem si pýtať odškodné , že týmto spôsobom zneužíval moje meno a moje údaje .
... ak je to pravda, ze si to nechava posielat na iny ucet, ako ten, z ktoreho to posiela... tak to si niekto fakt zaklada na pekny pruser...
Naposledy upravil ayya : 12.05.06 at 21:37 Dôvod: skratene o blbosti :)
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

Od zaciatku som pocuval same zle veci, no prilis som sa tym nezaoberal pretoze som nastastie nebol az tak odkazany na brigady ako ostatni zamestnanci. Jasne ze sa nedame mal by tam prijst nejaky rodic brigadnika a urobit tam poriadok aj pre ostatnych. Lebo teraz pomozem iba sebe a priatelke..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať