Zavrieť

Porady

skončenie pracovného pomeru

Ahojte poraďáci, viem že je tu kopec príspevkov o skončení pracovného pomeru ale ja mám z toho guľáš..

zamestnaná som od 12/2012 a počet dni sociálneho poistenia od 12/2012-12/2014 bol 699 dni.

Chcela by som odísť zo zamestnania, pokúsim sa o dohodu podľa §60 ZP. chcem sa spýtať kedy je potrebné dohodu doručiť (skončiť pracovný pomer chcem 30.6.2015), či mám nárok na odstupné , či pri dohode musí plynúť výpovedná lehota a či mám nárok na podporu v nezamestnanosti.

Pokiaľ mi zamestnávateľ nepodpíše dohodu, podám výpoveď podľa § 67 ZP a pri tomto spôsobe sa chcem tiež spýtať, kedy je potrebné výpoveď doručiť? výpovedná doba bude od 1.4.-30.6.?
či mám nárok na odstupné , či pri dohode musí plynúť výpovedná lehota a či mám nárok na podporu v nezamestnanosti.

Vopred ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak chces skoncit PP 30.6.2015, kedze tvoj PP trva dlhsie ako 1 rok , mas vypovednu dobu 2 mesiace, najlepsie pre teba je dat vypoved, ktoru dorucis zamestnavatelovi v priebehu mesiaca april.
    potom od 1.5.2015-30.6.2015 buude bezat vypovedna doba a 30.6. skonci PP.

    Nemusis dorucovat ziadnu dohodu.
    Dohodnut sa da hocikedy, ale na vypoved nepotrebujes suhlas, s dohodou by musle zamestnavatel suhlasit.

    Ked dava vypoved zamestnanec, nie je narok na odstupne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    urbarik ďakujem ivka, takže ani keby mi podpísal dohodu nemám nárok na odstupné?
    a ako je to v prípade že dám výpoveď podľa §67, vtedy mám nárok na podporu v nezamestnanosti?
    ivka70 Ani pri dohode bez udania dovodu, ktoru jedinu by si mohla navrhnut, nie je narok na odstupne.
    Narok na podporu v nezamestnanosti uz davno nie je viazany na sposob ukoncenia PP. ak splnas podmienky ,narok mas, aj keby ta vyhodili kvoli poruseniu prac. discipliny, teda je aj pri vypovedi.
    urbarik ďakujem ti veľmi pekne, konečne dnes dobrá správa, čiže ak dám podľa §67, mám nárok na podporu v nezamestnanosti a môžem byť na úrade práce pol roka. Spĺňam podmienky - viem len o jednej, 730 dní poistenia, a to už teraz mám, aké ďalšie podmienky?
    Tweety na vznik nároku na podporu je podstatné, aby si mala poistenie aspoň 730 dní v posledných 3 rokoch a nie spôsob skončenia PP
    urbarik ďakujem
      zbaliť

    skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.